Petrol
95.24
0.34%
Euro
18.318
0.42%
Dolar
17.9524
0.22%
Altın
1.029
0.67%
Borsa
2797
0.00%
Bitcoin
434.014
4.47%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Ermeni ailenin Samsun'da yaşadığı insanlık

  Yol hikayelerine hepimiz alışığızdır. Kimi tatlı kimi acı bu anılara bir güzel örnek daha eklendi. Bir Ermeni ailenin aracı ile Samsun'dan geçerken yaşadıkları, yüzleri gülümsetti.
  • Haber Merkezi
  • 18.09.2018 - 13:16
  • Güncelleme : 18.09.2018 - 14:18
  Ermeni ailenin Samsun'da yaşadığı insanlık

  qweqw

  Türklerin misafirperver oluşu her daim dostu ve düşman tarafından bilinmektedir. Dünyaya konu olan "Türk misafirperverliği", bir Ermeni ailenin yolculuk hikayesinde yeniden ispatlandı.

  ERMENİ PLAKALI ARAÇ SAMSUN'DA BOZULDU

  Armine isimli bir kızın kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile duyurduğu bu olay, konukseverliğimizi bir kez daha dünyaya duyurdu.

  İstanbul'a gitmek için ailesi ile seyahat eden Armine'nin aracı, Samsun'dan geçerken arızalandı. Bir benzin istasyonuna giderek en yakın araç servisini soran aile, hemen 500 metre mesafedeki araç servisine gitti. Ermeni plakalı bozuk araçla servise gelen ailenin aklında "Acaba bize yardım ederler mi?" sorusu vardı.

  ARACIN PROBLEMİ SAATLER SONRA ÇÖZÜLDÜ

  Buraya gelen Ermeni aile, servisten yardım istedi. Görevlilerle konuşmaya çalışan grup önce İngilizce, sonra ise Ermeniceyi denedi, ancak servis görevlileri iki dili de bilmiyordu. Buna karşılık arabanın bozuk haline yardım için çaba sarf ettiler, ancak aracın arızası giderilemedi.

  6 saat burada kalan Ermeni aileye, sonradan servise gelen İngilizce bilen bir personel yardımcı oldu. Aracın arızasının burada tamir edilemeyeceğini anlatan görevli, onları sorunun çözülebileceği bir servise yönlendirdi. Buraya giden aile problemini 15 dakikada çözdürdü.

  "FRANSIZLAR OLSA UMURSAMAZ"

  Aracı tamir ettirmenin sevinciyle İstanbul yoluna koyulan Armine ve ailesi, birkaç gün sonra Paris'e ulaştı. Yaşadığı anı Twitter'dan flood olarak anlatan Armine, Türklerin yardımseverliği karşısında şaşırdığını ifade ederken, bu durumun Fransa'da yaşansa kimse tarafından umursanmayacağını da belirtti.

  Genç kızın paylaşımı sosyal medya kullanıcıları tarafından beğenilirken, Türk misafirperverliği bir kez daha dünyaya ispat edilmiş oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir