Euro
15.2818
0.26%
Dolar
13.5353
0.43%
Altın
802.9930
0.23%
Borsa
1966
1.09%
Bitcoin
519.000
3.72%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Ertuğrul Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın istiyorum

  Ertuğrul Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın istiyorum

  Ertuğrul Özkök, internet üzerinde oyalamaca isimli bir blog hazırlayan Oya Çınar'a verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 18.05.2015 - 03:22

  Ertuğrul Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın istiyorum #1

  20 yıl boyunca Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapan ve Doğan Holding yönetim kurulu üyesi olan Gazeteci Ertuğrul Özkök, oyalamaca isimli blog'un sahibi Oya Çınar'a kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşide çarpıcı açıklamalar yaptı.

  "CENAZEM KİLİSEDEN KALDIRILSIN"

  "Hiç kendi cenazenizi hayal ettiniz mi? İnsanlar nasıl giyinmiş mesela? Hava nasıl bir hava?" sorusuna ilginç bir cevap veren Özkök, şunları söyledi;

  "Ettim! Bir tek şey istiyorum, karıma da söyledim. Birincisi kilisede yapılmasını istiyorum. Camideki cenaze geleneğini beğenmiyorum. Hiç estetik gelmiyor bana. Allah'a inanıyorum. Müslümanım ama müslümanlığın kendi içinde diğer dinleri de barındırdığını biliyorum. Müslümanlar gidip kilisede namaz da kılabiliyor neticede. Dolayısıyla benim cenazem de bir kiliseden kaldırılabilir diye düşünüyorum. Güzel bir kilisede ve oturma düzeni içinde, arkadaşlarımın da kravatlarını takarak, şık bir şekilde yer almalarını ve hakkımda güzel şeyler söylemelerini umuyorum."

  Ertuğrul Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın istiyorum #2

  RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN  Görüş Bildir