Euro
9.4552
0%
Dolar
7.8262
-0.07%
Altın
455.78
-0.23%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
147.095
-2.83%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  Esad: Laiklik savaşı veriyoruz

  Esad: Laiklik savaşı veriyoruz

  CHP'li vekillerle görüşen Beşşar Esad: "Suriye'nin savaşı laiklik savaşıdır."
  • 20.11.2012 - 09:49

  Esad: Laiklik savaşı veriyoruz #1

  El Hurra televizyonu için haber yapmak amacıyla ağustos ayında Suriye'ye giden ve Esad rejimi tarafından gözaltına alınan Türk gazeteci Cüneyt Ünal, CHP'nin girişimleriyle serbest bırakıldı.

  CHP heyeti, Ünal'ın serbest bırakılması için Suriye lideri Esad'la da görüştü. CHP'li vekillerin 1 saat 20 dakika süren görüşmesinin ardından hatıra fotoğrafı bile çekildi.

  Esad: Laiklik savaşı veriyoruz #2

  "Beşşar Esad'ın ruh hali normaldi. Psikolojisi iyi görünüyordu, gayet rahattı. Karşılıklı olarak sohbet ettik." diyen CHP'li vekillerin ziyaretinin ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.

  "LAİKLİK SAVAŞI VERİYORUZ"

  Beşşar Esad kendisiyle görüşen CHP'li vekillere "Ben Türk hükümeti ile Türk halkını ayırıyorum. Başbakan Erdoğan'ı anlamıyorum, kısa sürede bizimle hasım oldu. Biz laik bir ülkeyiz. Suriye'nin savaşı laiklik savaşıdır. Biz El Kaide ile mücadele ediyoruz. Laik bir ülke olan Türkiye, El Kaide'yi destekliyor.  Bu grupların ileride Türkiye'nin ulusal güvenliğini de tehlikeye düşüreceğini düşünüyorum. İstenilen, buradaki laik yapıyı kaldırmak. Biz laiklik savaşı veriyoruz." dedi.

  Esad: Laiklik savaşı veriyoruz #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir