Euro
15.4624
0.22%
Dolar
13.5498
0.23%
Altın
792.5750
0.37%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.631
-0.47%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C
  Esad Türkiye'yi suçladı

  Esad Türkiye'yi suçladı

  Suriye lideri Beşşar Esad, dökülen kandan Türk hükümetinin doğrudan sorumlu olduğunu söyledi.
  • 30.08.2012 - 01:34

  Esad Türkiye yi suçladı #1

  Suriye'de bir yerel televizyon kanalına konuşan Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesinde dökülen kandan Türk hükümetinin doğrudan sorumlu olduğunu öne sürdü.

  "AKANDA KANDAN TÜRKİYE SORUMLU"

  "Bölgesel ve küresel bir savaş yürütüyoruz. Kazanmak için zamana ihtiyacımız var" diyen Esad, ülkesindeki durum konusunda Türkiye'yi suçlamaya devam etti. Esad, "Suriye'de akan kanda Türkiye'nin doğrudan sorumluluğu var" dedi.

  Muhaliflerin safına geçenleri engellemeyeceklerini de söyleyen Esad, böylece devletin, yurdunu sevmeyenlerden temizleneceğini de iddia etti.

  "GÜVENLİKLİ BOLGE" SORUSU

  Esad, Türkiye'nin bugün Birleşmiş Milletler nezdinde seslendireceği, Suriye içinde mülteciler için "güvenlikli bölge" oluşturulmasını öngören teklifini "Bu konu pratik değil. Suriye'ye karşı hasmane bir rol oynayan ülkeler için bile bu böyle" diye yorumladı.

  "TÜRK HALKI BİZİM YANIMIZDA"

  Muhabirin, bir süredir halk içine çıkmaması nedeniyle "Neredesiniz" sorusuna gülerek yanıt veren Esad, "Buradayım, sizinle stüdyoda oturuyorum" ifadesini kullanırken rahat göründü. Esad, Türkiye ile hızla kötüleşen ilişkilere değinirken ise "Bazı Türk yetkililerin cehaleti yüzünden geriye mi gideceğiz? Türk halkı kriz süresince bizim yanımızda" dedi.


  Görüş Bildir