Petrol
97.73
1.12%
Euro
18.3603
0.34%
Dolar
17.9463
-0.02%
Altın
1.034
0.31%
Borsa
279
0.00%
Bitcoin
421.225
-2.41%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Eski Başyaver Yazıcı: Suikast yapsaydım yapardım

  Erdoğan'ın eski başyaveri Ali Yazıcı, Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davasında savunmasını yaptı.
  • AA
  • 15.08.2017 - 13:34
  Eski Başyaver Yazıcı: Suikast yapsaydım yapardım

  Muğla'da, FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin öldürüldüğü saldırıya ilişkin, 3'ü firari, 43'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşmasının dördüncü oturumu başladı.

  Eski Başyaver Yazıcı: Suikast yapsaydım yapardım #1

  ALİ YAZICI SAVUNMASINI YAPTI

  Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce adliye binasındaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nın salonunda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklardan bazıları, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi. Mahkemenin savunmalarını hazırlamaları için vareste tutulmalarına karar verdiği sanıklar ise getirilmedi. Sanıklar, jandarma eşliğinde mahkeme salonuna alındı.

  Duruşmada, sanıkların esas hakkındaki savunmaları alınmaya devam edildi. Dördüncü oturumda ilk olarak Erdoğan'ın eski başyaveri Ali Yazıcı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

  Eski Başyaver Yazıcı: Suikast yapsaydım yapardım #2

  'TUZAĞA DÜŞÜRÜLMÜŞ OLABİLİRİM'

  Yazıcı, "Darbeyle ilgili yönlendirilmiş oyuna getirilmiş tuzağa düşürülmüş olabilirim. 24 saat Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikteydim yanımda zaman zaman silahım vardı suikaste yardımcı olmakla suçlanıyoruım eğer böyle bir eylem yapsaydım bu eylemi yapabilecek pozisyondaydım" dedi.

  Eski Başyaver Yazıcı: Suikast yapsaydım yapardım #3

  SUÇLARI BELLİ OLDU

  FETÖ lideri Fethullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu iddianamede, sanıkların, 'Cumhurbaşkanına suikast', ‘Anayasa'yı ihlal', ‘yasama organına karşı suç', ‘hükümete karşı suç', ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olma', ‘yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme', ‘yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme', ‘kasten öldürmeye teşebbüs', ‘zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama', ‘zincirleme şekilde silahla tehdit', ‘Cumhurbaşkanına hakaret', ‘zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret', ‘kamu malına zarar verme', ‘mala zarar verme', ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali' ve ‘nitelikli yağma' suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

  Eski Başyaver Yazıcı: Suikast yapsaydım yapardım #4

  37 ASKER İÇİN MÜEBBET İSTEMİ

  Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ'nün 'suikast timi'ndeki biri firari 37 asker için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir