Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.908
1.59%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Eski MHP’li vekil Ali Güngör'ün cenazesinde bir kadın namaz kıldı

  Dün sabah saatlerinde vefat eden eski MHP'li Ali Güngör, Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Güngör’ün cenaze namazında ilginç bir olay yaşandı.
  • 17.10.2014 - 17:33
  Eski MHP’li vekil Ali Güngör'ün cenazesinde bir kadın namaz kıldı

  cenaze

  Bir süredir Ankara Bayındır Hastanesi’nde akciğer tedavisi gören ve dün sabah saatlerinde vefat eden MHP'li Ali Güngör için ilk tören TBMM’de yapıldı. TBMM’de düzenlenen törenin ardından Güngör’ün naaşı, Kocatepe Camii’ne getirildi. Güngör için burada cuma namazına müteakip cenaze namazı kılındı.

  BİRÇOK İSİM KATILDI

  Cenaze namazına Güngör’ün eşi Asuman, oğlu Oğuzhan ve kızı Hatice Burcu Bayur’un yanı sıra yakınları, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural, Yusuf Halaçoğlu, eski MHP Çorum Milletvekili Muharrem Şemsek, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ile partililer katıldı. Daha önce cenazeye katılacağı açıklanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ise yarın Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki ziyaretleri nedeniyle bölgeye gideceği için cenazeye katılamadığı öğrenildi.

  Eski MHP’li vekil Ali Güngör ün cenazesinde bir kadın namaz kıldı #2

  MELEK YILMAZ İSİMLİ KADIN TABUTLARIN ÖNÜNE GEÇEREK CENAZE NAMAZI KILDI

  Kocatepe Camii’nde cenaze namazın kılındığı sırada Melek Yılmaz adlı bir kadın, tabutların önüne geçerek cenaze namazı kıldı. İslam dinine göre imamın önünde cenaze namazı kılınmasının caiz olmaması nedeniyle ilginç anlar yaşanmasına neden olan Yılmaz, hayır için Allah için namaz kıldığını belirtti. Cenaze namazının ardından Güngör’ün Türk Bayrağı’na sarılı tabutu, partililerin omzunda cenaze aracına taşındı.

  Eski MHP’li vekil Ali Güngör ün cenazesinde bir kadın namaz kıldı #3

  CENAZENİN ARDINDAN TOPRAĞA VERİLDİ

  Tekbirler eşliğinde tabutu Kocatepe Kültür Merkezi önüne kadar taşıyan partililer, cenaze aracının orada olmadığını görünce yaklaşık 10 dakika omuzlarında tabutla beklediler. Daha sonra tabutun taşındığı yere TBMM cenaze nakil aracının getirilmesiyle Güngör’ün tabutu araca konuldu. Partililer ve yakınları tarafından son yolculuğuna uğurlanan Ali Güngör’ün cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Öte yandan emekli Topçu Kurmay Albay Mehmet Besim Akalın ve emekli Piyade Yüzbaşı Sadettin Baysal için de cuma namazına müteakip tören düzenlendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir