Euro
9.4657
-0.62%
Dolar
7.9506
-0.68%
Altın
463
-0.47%
Borsa
1.325
0.34%
Bitcoin
151.955
-1.40%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Eşref Bitlis'in oğlu: Babam yaşasaydı Silivri'de olurdu

  Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis, Aydınlık'a konuştu..
  • 09.12.2012 - 09:33
  Eşref Bitlis'in oğlu: Babam yaşasaydı Silivri'de olurdu

  Eşref Bitlis in oğlu: Babam yaşasaydı Silivri de olurdu #1

  Suikast sonucu uçağı düşürülerek öldürülen Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis, MİT'in Ergenekon Şeması'ndaki iki numaralı isim olarak gösterilen babası için "Yaşasaydı konuyla ilgili sorgulanması gerekecekti. Yani Silivri'de olurdu" dedi.

  DOSYASI 2 AY SONRA ZAMAN AŞIMINA UĞRAYACAK

  Suikast sonucu 17 Şubat 1993 tarihinde uçağının düşürülmesiyle hayatını kaybeden Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref Bitlis'in dosyası iki ay sonra zaman aşımına uğrayacak. Aydınlık'a konuyla ilgili açıklamada bulunan Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis, soruşturmanın aydınlığa kavuşmasının istenmediğine dikkat çekti. Tarık Bitlis, "Suikastın arkasından başka bir ülke, başka bir güç çıkacaktır. Kim bununla yüzleşecek?" diye sordu. Bitlis, dosyanın zaman aşımına uğramasıyla kapanmış olmayacağını, tam aksine karanlık bir şekilde tartışılmaya devam edileceğini belirtti.

  "DIŞARIDAKİ BÜTÜN ÖRGÜTLERİN İÇERİDE TAŞERONU VAR"

  Bitlis, şunları kaydetti: "Dışarıdaki bütün örgütlerin içeride bir takım taşeronları vardır. Ama bu olayın içeride olabilmesi için en ufak bir neden yok. Sonuçta Amerika'ya karşı olan bir general var. İçeriden 'niye Amerika'ya karşısın?' şeklinde bir tepki oluşmaz bence. Ama bu politikaları güden sistemler ya da destekleyen istihbarat örgütleri bu konuda bir şeyler yapar. Taşeronlarının Türkiye'de bulunması sonucu değiştirmez."

  Haberin devamı Aydınlık gazetesinde..

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir