Petrol
89.06
4.60%
Euro
18.2146
0.43%
Dolar
18.5417
0.22%
Altın
1.007
1.96%
Borsa
3369
5.95%
Bitcoin
363.998
1.38%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Etekli teröristler korucu evini bastı

  Üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan teröristler Silopi'de bir 'Geçici Köy Korucusu'nun evine ateş açtı.
  • 17.02.2015 - 08:32
  Etekli teröristler korucu evini bastı

  etek

  TSK'nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 15 Şubat Pazar gecesi saat 23.00'te üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan teröristler bir eylem gerçekleştirdi. Olay TSK'nın sitesinde şu satırlarla yer aldı:

  "Üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan yüzleri kapalı Bölücü Terör Örgütünün sözde gençlik yapılanmasına mensup 15 kişilik bir grup tarafından, Şırnak / Silopi İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bir Geçici Köy Korucusu'nun evine, uzun namlulu silahlarla ateş edilmiş, açılan ateşe karşılık verilmesi üzerine bahse konu grup karanlıktan faydalanarak olay yerinden kaçmıştır. Açılan ateş sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır."

   

  İLK KEZ FİSTANLI EYLEM

  Terör örgütü ve gençlik yapılanması daha önce, etek fistan giyerek polise saldırıda bulunmuş, bazıları da IŞİD'le çatışmaların sürdüğü Ayn el Arap bölgesinden Türkiye sınırına girmek isterken güvenlik görevlilerince yakalanmıştı. Ancak örgüt ilk kez fistan giyerek bir eylem gerçekleştirmiş oldu.

  Etekli teröristler korucu evini bastı #2

  KORUCULARDAN 'SÜREÇ' UYARISI

  Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, El Cezire'ye yaptığı açıklamada korucuların barışın güvencesi olacağını, koruculuğun lağvedilmemesi gerektiğini söyledi. "Altyapısı hazırlanmadan elimizden silah alınırsa PKK'lılar öç almaya çalışabilir, korucular kendilerini savunur ve bölge kaosa sürüklenebilir" diyen Sözen, süreç için "Kan davası çıkabilir" şeklinde konuştu.

  Sözen, "Süreç başladığından beri 11 arkadaşımız suikasta kurban gitti. Dört arkadaşımız PKK'nın elinde. PKK tarafından gönderilen mektuplarla tehdit ediliyoruz. Çözüm süreci varsa biz niye ölüyoruz, niye kaçırılıyoruz?" ifadelerini kullandı.

  Etekli teröristler korucu evini bastı #3


  Görüş Bildir