Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
560.222
-1.50%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C

  Berat Albayrak'tan FİKKO toplantısı sonrası paylaşım

  Berat Albayrak, "Finansal istikrarın sürdürülmesi amacıyla FİKKO bünyesinde raporlama alt çalışma grubunun kurulması kararlaştırılmıştır." ifadelerini kullandı.
  • AA
  • 27.07.2020 - 20:43
  Berat Albayrak'tan FİKKO toplantısı sonrası paylaşım

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantısında, Finansal istikrarın sürdürülmesi, sistemik risk noktalarının tespit edilip yönetilmesi ve ekonomi politikalarının sürdürülebilir kalkınmayla uyum içerisinde oluşturulması amacıyla FİKKO bünyesinde raporlama alt çalışma grubunun kurulmasının kararlaştırıldığını bildirdi.

  Albayrak, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, bugün gerçekleştirilen FİKKO toplantısında, İstanbul Finans Merkezi'nin stratejik planının, dünya örneklerindeki en iyi uygulamalar kapsamında gözden geçirildiğini ve sürecin daha etkin hale getirilmesi için yol haritasının belirlendiğini belirtti.

  "FİKKO BÜNYESİNDE RAPORLAMA ALT ÇALIŞMA GRUBUNUN OLUŞTURULMASI KARARLAŞTIRILMIŞTIR"

  Berat Albayrak, açıklamasında şunları kaydetti:

  "Finansal istikrarın sürdürülmesi, sistemik risk noktalarının tespit edilip yönetilmesi ve ekonomi politikalarının sürdürülebilir kalkınmayla uyum içerisinde oluşturulması amacıyla FİKKO bünyesinde raporlama alt çalışma grubunun kurulması kararlaştırılmıştır."

  Berat Albayrak tan FİKKO toplantısı sonrası paylaşım #1

  Berat Albayrak tan FİKKO toplantısı sonrası paylaşım #2

  Berat Albayrak tan FİKKO toplantısı sonrası paylaşım #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir