Faruk Bal: Allah CHP'yi ıslah etsin

Faruk Bal: Allah CHP'yi ıslah etsin

Bal, “MHP'ye saldırmaları, içindeki bölücü unsurları tatmin etme amacına yöneliktir. Allah CHP'yi ıslah etsin. Kendilerinin olmayacağı belli" dedi.

Partisinin iftar yemeğine katılmak için Antalya'nın Alanya İlçesi'ne gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, AK Parti Hükümeti döneminde Türkiye'nin dış politikada geldiği durumu değerlendirdi. Partisinin ilçe teşkilatını ziyareti sırasında konuşan Faruk Bal, Türkiye'nin Suriye ile ilişkilerinde son dönemde gelinen noktaya dikkati çekerek AK Parti'nin komşu ülkelere yönelik uyguladığı 'sıfır sorun' politikasını eleştirdi. Komşularla 'sıfır sorun' politikasının 'ebleh' bir düşünce olduğunu belirten Bal, "Hayatı paylaşmak için bir araya gelen karı kocanın sorunu sıfır olmuyor. İki komşunun sorunu sıfır olmuyor. İki köy arasında sorunlar sıfır olmuyor. İki ülke arasında sorun nasıl sıfır olacak?" dedi.

CHP'yi de eleştiren Bal, şöyle dedi: "CHP yeni Türkiye için yenilenmiş bir parti görünümündedir. Kendi içinde uzlaşmaz kutupları yaratmış olduğu sorunları ile boğuşan bir partidir. Sürekli konuşan ve konuştuğu ciddiye alınmayan bir partidir. TBMM geçmişte gizli toplantılar da yaptı, açık toplantılar da yaptı. Orada ne olduğunu hep beraber yaşadık. Gün PKK'yı Türkiye Cumhuriyeti topraklarından katiyetle söküp atmak ve bir daha geri gelmemesini sağlamak üzere bulunduğu merkezleri Kandil başta olmak üzere dağıtma günüdür. Sözün bittiği gündür. Nesini konuşacaksınız mecliste? MHP 'ye saldırmaları, içindeki bölücü unsurları tatmin etme amacına yöneliktir. CHP içerisindeki bölücü politikalara dayanmış olan bazı milletvekillerini tatmin etme politikasıdır. Allah CHP'yi ıslah etsin. Kendilerinin ıslah olmayacağı belli."