Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.319
-2.50%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
  Fatma Şahin'den yuhalayanlara cevap

  Fatma Şahin'den yuhalayanlara cevap

  İstanbul'da tenis maçı sonrası yuhalanan Bakan Fatma Şahin'den yanıt var.
  • 29.10.2012 - 00:24

  Fatma Şahin den yuhalayanlara cevap #1

  İstanbul'da düzenlenen Sezon Sonu Turnuvası ödül töreninde yaşanan gerginliğin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den bir açıklama geldi. Bakan Şahin, Başbakan Erdoğan'ın muhalefeti eleştirirken birçok kez kullandığı Araf Suresi 179. ayetle yuhalayanlara cevap verdi.

  TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

  Bakan twitter hesabı üzerinden şu açıklamaları yaptı;

  İyi akşamlar. TEB PNB Baribas WTA Şampiyonası finalini izledim ve sonrasındaki kupa törenine katıldım. Türkiye için gurur verici bir organizasyon oldu. Böylesi önemli bir spor organizasyonunu ülkemize getirenlere ve bu şekilde başarılı şekilde yapılmasını sağlayanları tebrik ediyorum. Tenis sporu kadınların kendilerini ispat ettikleri bir alan.

  Dünyanın en iyi kadın sporcuları turnuva sebebiyle Türkiye'ye geldiği ve bu güzel spor dalına kadınlarımızın ilgisini çektiği için mutluyum. İnanıyorum ki bizim ülkemizden de bir gün dünya çapında, Serena Williams, Sharapova seviyesinde oyuncular çıkacaktır.

  BAŞBAKAN VE BAKAN'A TEŞEKKÜR

  Ayrıca bu turnuvanın dünyanın ilgisini ülkemize, İstanbul'un güzelliklerine çekmesi ayrı bir sevinç ve mutluluk kaynağı. Dünya çapında tenis profesyonellerinin ülkemizi tanıtması çok önemli bir girişim. Bir kez daha çaba göstererek bu turnuvanın ülkemizde düzenlenmesini sağlayan başta Başbakanımız olmak Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Tenis Federasyonuna teşekkür ediyorum.

  OYUNCULARI TEBRİK ETTİ

  Çok güzel bir final maçı sonrasında şampiyonluk kupasını kaldıran Serena Williams ve ikinci olan Maria Sharapova'yı ise tebrik ediyorum.

  YUHALAYANLARA AYETLE CEVAP

  Bu şampiyonadaki güzelliği göremeyip, verilen büyük emeği anlayamayanları da kendi dar ufuklarını açmaya, Türkiye'nin dünyada geldiği konumu anlamaya davet ediyorum. Artık "Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar" sözünün tarif ettiği düşünce yapısından uzaklaşmaları gerektiğini düşünüyorum. Bütün sorunlarına rağmen Türkiye artık onların gördüğü düzeyin çok ötesinde bir ülke. Kanaatimce bu güzelliği yaşamaları ve hatta katkıda bulunmaları, en azından yapılan çalışmalara destek vermeleri onların da ülkelerine borcudur.

  Fatma Şahin den yuhalayanlara cevap #2

  Not: A'RAF Suresi 179. ayet;

  Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir