Euro
10.9717
-1.49%
Dolar
9.4355
-1.55%
Altın
546.89
-1.81%
Borsa
1.51
1.17%
Bitcoin
593.679
-2.43%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  Fazıl Say'dan CHP'ye salvolar

  Fazıl Say'dan CHP'ye salvolar

  Fazıl Say, CHP'li belediye başkanı ile arasında yaşanan konser organizasyonu sorunundan dolayı CHP'yi beceriksizlikle suçladı.
  • Haber Merkezi
  • 17.06.2015 - 21:16

  Fazıl Say dan CHP ye salvolar #1

  Ünlü piyanist Fazıl Say, Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan bugünkü yazısında CHP'li Maltepe Belediyesi ile arasında yaşanan konser organizasyonu sorununu anlattı.

  CHP'li belediye başkanından gelen teklif ardından hazırlıklara başladığını belirten Fazıl Say, CHP'yi 6 aylık çalışmanın ardından her şeyin hazır olduğu bir işi becerememekle suçladı.

  CHP'LİLER KÜLTÜR ADINA BİR ŞEY İSTEMİYOR

  Fazıl Say, yazısında şunları belirtti; "Güya “AKP’liler istemiyordu sanat” filan denildi durdu hep, ama bazı CHP’lilerin de bir şey istediği yok kültür adına diye hissetmeye başlıyoruz.

  HAZIR İŞİ BİLE BECEREMİYORLAR

  Hakikaten; artık sanatçının da ücret almadığı ve üstüne üstlük tüm teknik imkânları da hazır ettiği bir işi bile beceremiyorlar, becermek istemiyorlar, inanmıyorlar, AKP gibi yani, inanmıyorlar sanata, konsere filan.

  CHP'YE GÜVENMİŞTİK

  Bir “Fazıl Say Tunceli konseri”nin gerçekleşmesinin arkasında iyi niyet varsa da entrikaların kazandığı ve her seferinde sanatın ve aydınlanmanın hüsrana uğradığı bir Türkiye istemiyoruz diye CHP’ye güvenmiştik... Bu neyin nesidir? "

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir