Euro
15.5202
1.99%
Dolar
13.6713
1.34%
Altın
783.39
1.16%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
703.475
-1.18%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  Fethullah Gülen Kenan Evren'e cennetlik demişti

  Fethullah Gülen Kenan Evren'e cennetlik demişti

  Fethullah Gülen, 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren için cennete girebilir ifadesini kullanmıştı.
  • Haber Merkezi
  • 10.05.2015 - 09:03

  Fethullah Gülen Kenan Evren e cennetlik demişti #1

  17 ve 25 Aralık darbe operasyonlarının talimatını veren Fethullah Gülen, 35 yıl önceki 12 Eylül darbesini de desteklemişti. Ayrıca Paralel Yapı'nın lideri Fethullah Gülen, 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren için "cennete girebilir" ifadesini de kullanmıştı.

  Paralel Yapı'nın darbeciliği eskilere dayanıyor. 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde yer alan Paralel İhanet Çetesi mensuplarına sahip çıkan Gülen Grubu, 35 yıl önce ise başarı ile sonuçlanan bir darbeye alkış tutmuştu.

  SELAM DURUYORUZ

  Paralel Yapı'nın lideri Fethullah Gülen, 12 Eylül 1980 darbesinin ardından Sızıntı dergisinde yayınlanan 'Son Karakol' başlıklı yazısıyla Kenan Evren ve darbecilere destek vermişti.

  "HIZIR GİBİ YETİŞTİLER"

  Ne var ki, yıllardan beri, binbir saldırı ile rehnedar olmuş bir bünye, böyle hemen bir mualece ile iyi edilemeyeceği de muhakkaktı. Daha köklü ve daha gönülden bir hareket gerekliydi ki, milli bünyeyi kemiren yıllanmış seretanlar berteraf edilebilsin. Ve, işte şimdi, binbir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin tuluû saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz.

  "EVREN CENNETE GİDEBİLİR..."

  31 Ocak 2005 tarihli Milliyet gazetesinde Mehmet Gündem'e verdiği röportajda Kenan Evren'i cennetlik ilan etmişti. "Evren Paşa, seçmeli din derslerini mecburi yapmakla yararlı bir iş yapmıştır. Gençlerin çoğu onun bu icraatı vesilesiyle din eğitiminden nasiplerini almışlardır. Bu iş kanaatimce öyle büyüktür ki doğrusunu Allah bilir hiçbir sevabı olmasa bile bu icraatı ona yetebilir, ahirette kurtuluşuna vesile olabilir, cennete de gidebilir..."

  Kenan Evren'in 12 Eylül Askeri Darbesi açıklamaları

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir