Petrol
114.1
-0.04%
Euro
16.33
0.54%
Dolar
15.59
0.30%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
477.059
-3.32%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Fethullah ismi yüzünden mahkemeye başvurdu

  Mehmet Fethullah Erdoğan isimli vatandaş, bir vatan haini ile aynı ismi taşımak istemediği için mahkemeye başvuruda bulundu.
  • AA
  • 20.07.2016 - 16:00
  Fethullah ismi yüzünden mahkemeye başvurdu

  Niğde'nin Bor ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki Mehmet Fetullah Erdoğan, Bor Asliye Hukuk Mahkemesine verdiği dilekçeyle, kimlikteki ikinci ismi olan "Fetullah"ın, "Efe" olarak değiştirilmesini talep etti.

  "VATAN HAİNİ BİRİSİNİN İSMİNİ TAŞIMAK İSTEMİYORUM"

  Mehmet Fetullah Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişiminden sonra ikinci isminden rahatsızlık duyduğu için değiştirme kararı aldığını belirterek, "Terör örgütü mensubu, vatan haini birisinin ismini taşımak istemiyorum. Pazartesi günü dilekçemi hazırladım, Bor Adliyesine geldim. 'Mehmet Fetullah' olan ismimin 'Mehmet Efe' olarak değiştirilmesi için başvuruda bulundum." dedi.

  Fethullah ismi yüzünden mahkemeye başvurdu #1

  ARKADAŞLARI FETO DİYORDU

  İsmini rahmetli babasının koyduğunu anlatan Erdoğan, "Ben doğduğumda köyde yaşadığımız için televizyon yoktu. Babam birisinden duymuş, hoşuna gitmiştir, o yüzden koymuştur diye düşünüyorum." ifadesini kullandı. Arkadaşlarının yaklaşık 20 yıldır kendisine "Feto" diye hitap ettiğini dile getiren Mehmet Fetullah Erdoğan, darbe gecesi akıllı telefon uygulamasında oluşturdukları grup üzerinden tartıştıkları sırada ismini değiştirme kararı aldığını ifade etti.

  Fethullah ismi yüzünden mahkemeye başvurdu VİDEO

  Fethullah ismi yüzünden mahkemeye başvurdu #2

  Fethullah ismi yüzünden mahkemeye başvurdu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir