Petrol
82.11
-1.91%
Euro
19.4297
0.12%
Dolar
18.6267
-0.04%
Altın
1.047
-0.43%
Borsa
4932
0.00%
Bitcoin
309.206
-1.76%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  FETÖ iddianamesine girdi: Fetullah Gülen gay mi

  FETÖ iddianamesine girdi: Fetullah Gülen gay mi

  Erzurum'daki FETÖ soruşturmasında ifade veren bir öğrenci, FETÖ ablalarının örgütün elebaşının gay olduğuna inanmadığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 26.06.2017 - 11:21

  Erzurum'da FETÖ/PDY soruşturması sürdürülürken 13 Ağustos 2015 günü Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ni arayan kimlik ve telefon bilgilerinin gizli kalmasını isteyen bir kişi, "Örgütün okullarına ve dershanelerine son zamanda yaptığınız operasyondan dolayı bu okullarda bulunan laptop ve hard diskleri M.H.Y.'ın evine sakladılar. Bu hard disklerde tüm para transferleri, kaçırılan vergilerle ilgili kayıtlar mevcut" dedi.

  EVDEN ÇIKANLAR

  İhbar üzerine M.H.Y.'nin evinde yapılan aramada bir çok bilgi ve belge ele geçirildi. M.H.Y.'nin evinde, yurtta kalan öğrencilere ait olan ve sahiplerine iade edilmeyen 241 senet bulundu. Senetlerde ıslak imzaları bulunan öğrencilerin soruşturma kapsamında bilgi sahibi olarak ifadesine başvuruldu.

  FETÖ iddianamesine girdi: Fetullah Gülen gay mi #1

  ÖĞRENCİLERİN ANLATTIKLARI DELİL OLDU

  2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan bir çok davada bilgi sahibi olarak ifadeleri alınan üniversite öğrencilerinin anlatımları delil oldu. Bu ifadeler son olarak FETÖ/PDY terör örgütünün okul-yurt yapılanmasını sağladığı gerekçesiyle Aziziye İnşaat şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı tutuklu Yaşar K.'nın 22 yıla kadar hapis cezası istenen 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede yeraldı.

  BORCU BİTTİ SENEDİ VERMEDİLER

  FETÖ yurtlarında kalan kız öğrenci R.K. Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandıktan sonra Erzurum'a geldiğini anlattı. Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtların listesinde adı çıkmayınca 1 yıl Gülen cemaatine ait evde kaldığını ifade eden R.K., daha sonra camaate ait İffet Kız Yurduna aylık 400 TL'den 10 aylık süre için 4 bin TL'ye kalmaya karar verdiğini bildirdi. Senedi borcu bitmesine rağmen geri iade etmediklerine işaret eden R.K., cemaat yurtları ile ilgili şu bilgileri verdi: "Yurt içerisinde müdüriyet bölümünün karşısında bulunan büyük bir salon vardı. Burada haftanın bir günü muhakkak sohbet olurdu. Bazen dışarıdan ablalar gelirdi, bazen de yurtta bulunan ablaların yaptığı sehbet toplantılarına katılmak mecburiydi.

  FETULLAH GÜLEN  GAY Mİ

  Sohbetin içeriğinde Fethullah Gülen'in hayatı ve hizmet dedikleri şeyleri övgü ile anlatırlardı. Bir keresinde birisi 'Fethullah Gülen neden evlenmedi, gay mi?' diye sorduğunda ablalardan biri 'kesinlikle bu iddia doğru değil' dedi.

  FETÖ iddianamesine girdi: Fetullah Gülen gay mi #2

  RÜYA YALANI

  Fethullah Gülen'in rüyasında bir hanımla tam evlenecekken Peygamberimizi gördüğünü ve Peygamber Efendimizin sırtını döndüğünü ve bundan dolayı Fethullah Gülen'in evlenmediğini anlattı. Toplantılarda Fethullah Gülen'in video kasetlerini izletirlerdi. Ben anlamazdım çünkü hep ağlıyordu, zorunlu olduğu için katılıyordum. Yurtlarda kalan herkesten para alırlardı. Gül isimli bir kadının o yurtta belletmenlik yaptığını ve çatı katında kaldığını biliyorum."


  Görüş Bildir