Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
494.555
3.03%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C
  FETÖ'cüler mahkemelere mesaj içeren tişörtle giremeyecek

  FETÖ'cüler mahkemelere mesaj içeren tişörtle giremeyecek

  Adalet Bakanlığı, FETÖ tutuklularının kıyafetlerinin toplanacağını ve "HERO" tişörtü gibi mesaj içerenlerin giydirilmeyeceğini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 14.07.2017 - 14:18

  15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik operasyon düzenleyen darbeci teröristler, dün üçüncü kez hakim karşısına çıkarılmıştı.

  "HERO" TİŞÖRTÜ İLE ŞOV YAPTI

  Darbeci teröristin giydiği tişörtün üzerinde Türkçe anlamı "Kahraman" olan "Hero" yazıyordu. Mahkemeye "Hero" tişörtüyle giden FETÖ sanığı, mahkemede gergin anların yaşanmasına neden olmuştu.

  Cumhurbaşkanlığı avukatlarının da tepki göstermesi üzerine salondan çıkarılan sanık, cezaevine gönderildi.

  FETÖ cüler mahkemelere mesaj içeren tişörtle giremeyecek #1

  ADALET BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

  CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, canlı yayın sırasında Adalet Bakanlığı'ndan gelen açıklamayı izleyicilerle paylaştı.

  Adalet Bakanlığı açıklamasına göre cezaevlerinde hiçbir tutuklu veya hükümlüye cezaevi yönetimleri tarafından hiçbir kıyafet verilmiyor.

  FETÖ'cüler mahkemelere mesaj içeren tişörtle giremeyecek VİDEO

  FETÖ cüler mahkemelere mesaj içeren tişörtle giremeyecek #2

  MESAJ İÇEREN KIYAFET GİYDİRİLMEYECEK

  Kıyafetleri tutuklu yakınları getiriyor. Bundan böyle de FETÖ tutuklularının kıyafetleri toplanacak ve mesaj içerenler giydirilmeyecek. Cezaevi yönetimiyle ilgili de inceleme başlatıldı.

  Kahraman yazılı tişört giyen darbeci VİDEO

  BAŞBAKAN YILDIRIM: KABUL EDİLEMEZ

  Cumhurbaşkanı’na suikast” davasında darbe sanığının “Hero” yazılı tişört giymesi nedeniyle yaşanan gerginliği değerlendiren Yıldırım “Bu suçun itirafıdır, milletin öfkesini kabartan tutumdur; içeri nasıl sokulduğunu Adalet Bakanlığı araştırıyor. Failleri ortaya çıkarılacaktır. Cumhurbaşkanı’nı öldürmeye giden bir alçağın üstünde “kahraman” yazması kabul edilemez, cezaevleri gerekli tedbirleri alacaktır, bir daha böyle görüntüler olmayacaktır” açıklamasında bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir