Dolar
7.5552
-0.0039%
Euro
8.9505
-0.1316%
Altın
1950.32
-0.0123%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.973
0.009%
Bitcoin
82376.89
-0.7399%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  FETÖ'cülerin ihbar ettiği MİT muhbirleri infaz edildi

  Emniyet İstihbarat’ta görevli FETÖ mühendislerinin, terör örgütlerine ihbar ettiği 23 muhbirin bu örgütlerce infaz edildiği iddia edildi.
  • Haber Merkezi
  • 23.08.2016 - 10:05
  FETÖ'cülerin ihbar ettiği MİT muhbirleri infaz edildi

  FETÖ cülerin ihbar ettiği MİT muhbirleri infaz edildi #1

  MİT'in istihbarata gönderdiği 20 bin kişilik listeyi sızdıran FETÖ militanı mühendislerin aynı zamanda Terörle Mücadele Dairesi'nin terör örgütleri PKK, DHKP-C ve DAEŞ'e karşı kullandığı 23 kişilik muhbir listesini de deşifre ettiği belirlendi. Muhbirlerin bu örgütlerce infaz edildiği iddia ediliyor.

  GİZLİ BİLGİLERİ AKTARMIŞTI

  Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15 Temmuz FETÖ kalkışmasına yönelik soruşturmasında yeni bir ayrıntıya ulaşıldı. Daha önce düzenlenen operasyonla yakalanan Başbakanlık Veri Uzmanı Mustafa Koçyiğit "Fuat Avni" hesabına "devletin gizli kalması gereken bilgilerini aktardığı" gerekçesiyle tutuklanmıştı.

  İSTİHBARAT DAİRESİNDEKİ FETÖ'CÜLER

  Savunmasında yöneltilen suçlamaları kabul eden Koçyiğit, İstihbarat Dairesi'nde görevli mühendislerin kendisine bu bilgileri aktardığını anlatmıştı.

  Gelen bu bilgileri örgüt "Abi"lerine ilettiğini anlatan Koçyiğit, ayrıca MİT'in Paralel Yapı'ya yönelik soruşturmasında elde edilen 20 bin kişilik listeyi de yine bu mühendisler aracılığıyla ele geçirdiklerini ifade etti.

  TANGO PROGRAMINI KULLANIYORLARDI

  İstihbarat dairesinde yuvalanan mühendislerin "gizli kalması" gereken bilgileri de kendi aralarında kullandıkları "Tango" adlı program üzerinden yolladıklarını itiraf etmişti.

  BAŞKANI DA HEDEF ALMIŞLARDI

  Emniyet ve savcılık tarafından derinleştirilen soruşturmada, İstihbarat Dairesi'nde yuvalanan mühendislerin, terör örgütlerine karşı saha çalışmasında en etkili silahı olan muhbirleri de ifşa ettikleri bilgisine ulaşıldı. FETÖ'nün infaz listesinde yer alan ve darbe teşebbüsünde ağır yaralanan Turgut Arslan'ın başkanlığını yaptığı TEM Dairesi'nin PKK, DHKP-C ve DAEŞ'e karşı kullandığı 23 kişilik bir muhbir listesinin sızdırıldığı belirlendi.

  GİZLİ BİLGİLER

  Muhbirlerin gerçek isimleri, soyadları ve kullandıkları kod adları ile faaliyet yürüttükleri bölgeleri kapsayan bilgileri içeren listelerin aynı yöntemle bu terör örgütlerine ulaştırıldığı öğrenildi. Yaklaşık 2 aydır haber alınamayan muhbirlerin bu örgütlerce kırsalda infaz edildiği değerlendiriliyor.

  329 KİŞİYİ DEŞİFRE ETMİŞLERDİ

  İncelenen bilgisayarda Jandarma'ya bilgi getiren haber elemanı/muhbir çizelgesinde yer alan 329 kişilik bir isim listesi ele geçirilmişti. İletişim, adres gibi tüm detaylarıyla ifşa edilen muhbirlerin, PKK'ya karşı çalıştığı da ortaya çıkmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir