Petrol
83.68
-1.59%
Euro
17.8126
-0.17%
Dolar
18.4458
0.17%
Altın
970.77
-0.24%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
348.904
-1.08%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Financial Times'tan Demirtaş'a eleştiriler

  Financial Times'tan Demirtaş'a eleştiriler

  Dünyaca ünlü İngiliz gazete Financial Temis, HDP lideri Demirtaş'ı eleştiren ifadeler kullandı: PKK'yı reddetmekte zorlanıyor..
  • Haber Merkezi
  • 17.09.2016 - 13:59

  Financial Times tan Demirtaş a eleştiriler #1

  Bugüne kadar yayınlarıyla Türkiye siyasetinde Erdoğan'ın görevden uzaklaşması için CHP'yi destekleyen İngiliz Financial Times gazetesi son zamanlarda rotayı HDP'ye kırmıştı.

  FİNANCİAL TİMES DEMİRTAŞ'I ELEŞTİRDİ

  Türkiye'deki siyasi iklimi, HDP'nin de iyi okuyamadığı ve terörle arasına mesafe koymadığı için milletin tepkisini çektiğini fark eden Financial Times HDP'yi ve Demirtaş'ı da eleştirmeye başladı.

  HDP lideri Demirtaş için "PKK'yı reddetmekte zorlanıyor" ifadelerinin kullanıldığı Financial Times anilizinde şunlar kaydedildi:

  "PKK'YLA ARASINA MESAFE KOYMADI"

  "HDP'nin başarısından kısa süre sonra Erdoğan, Demirtaş ve PKK'yı ilişkilendiren bir kampanya başlattı. Stratejisi sonuç verdi. Demirtaş Kürtlerin çıkarlarından bahseden tek partinin lideri olarak kendisini konumlandırmaya çalışırken, PKK'yla arasına mesafe koymakta zorlandı."

  CANLI BOMBALARIN CENAZELERİNE KATILIYORLAR

  Demirtaş ve HDP milletvekilleri hakkındaki davalardan ve soruşturmalardan bahseden Financial Times, Demirtaş'ın da duruma pek yardımcı olmadığını, parti üyelerinin PKK'lı intihar bombacılarının cenazelerine katılmasının, tüm siyasi yelpazede öfke yarattığını söylüyor.


  Görüş Bildir