Foça'daki saldırıyı protesto eden asker babası gözaltında

Foça'daki saldırıyı protesto eden asker babası gözaltında

İzmir'de askeri araca yapılan saldırıyı Tekirdağ'da aracına astığı Türk bayrağı ve dövizlerle protesto eden asker babası 44 yaşındaki Tayfun Sevinç, polis tarafından izinsiz eylem yaptığı gerekçesi ile gözaltına alındı.

Foça'daki saldırıyı protesto eden asker babası gözaltında

NİÇİN DURDURULDUĞUMU BİLMİYORUM

Edinilen bilgiye göre, 44 yaşındaki Tayfun Sevinç, İzmir'de vatani görevini yapan oğlu Oben Sevinç'e ait otomobile Türk Bayrağı ve dövizler asarak İzmir'deki askeri araca saldırıyı protesto etti. Trafikte seyreden döviz ve Türk bayrağı asılı aracı durduran polis ekipleri aracı Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü garajına çekti. Oğlunun İzmir'de asker olduğunu ifade eden Tayfun Sevinç, “Oğlum İzmir'de askerliğini yapıyor. İzmir'deki askeri araca yapılan saldırıyı portesto etmek istedim. Polis beni durdurdu. Niçin durdurduğunu bilmiyorum” dedi.

Şahsı ve aracı inceleyen polis ekipleri, araç üzerinde ‘PKK İzmir'de', ‘Nerede bu devlet her gün şehit', ‘PKK dağdan indi İzmir'de yarın Tekirdağ'da' yazılı pankartları söktü. Asker babası Sevinç, izinsiz gösteri yaptığı gerekçesi ile polis tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere Tekirdağ Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.