Gaziantep saldırısının canlı tanığı o anları anlattı

Gaziantep saldırısının canlı tanığı o anları anlattı

Gaziantep'te Şehitkamil Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen terör saldırısından kıl payı kurtulan Enes Torunoğlu, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Torunoğlu, patlama sonucu alev alan halk otobüsüne binmekten son anda kurtulduğunu söyledi.

ARKADAŞINI SIRTINDA HASTANEYE TAŞIDI

Vücuduna çiviler batan arkadaşını sırtında hastaneye taşıdığını kaydeden Torunoğlu, kendisinin de hafif şekilde yaralandığını belirtti. Gaziantep'te yaşanan terör saldırısının ardından 7 kişinin cenazesi olay yerinden cenaze araçlarıyla alınarak Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Yaralılardan bir tanesi de hastanede hayatını kaybetti. Olayı yaşayanların anlattıkları, saldırının boyutunu gözler önüne serdi.

BOMBANIN İÇİNDEKİ ÇİVİLER

Saldırıyı bizzat yaşayan Enes Torunoğlu, "Ben vakfın önünde otobüs bekliyordum. Patlayan otobüse binip Karataş'a gidecektim. Otobüsü durdurmak için önüne geçtim. Patlama anında otobüsün verdiği basınç beni mobilyacının önüne kadar fırlattı. Yanımda bulunan arkadaşlar ciddi hasar gördü. Şu an ağır yaralılar. Benim de birkaç yerim yaralandı. Ama olayın etkisiyle acıları hissetmedim. Arkadaşımı kucaklayıp hastaneye götürdüm. Vücuduna bombanın içindeki çiviler girmiş" şeklinde konuştu.

Bu arada, Kızılay Kan Merkezi'nin önünde büyük bir kalabalık oluştu. Kan ihtiyacının kalmamasına rağmen, vatandaşlar yaralılara yarımcı olabilmek için merkez önünde uzun kuyruklar oluşturdu.