Gaziantep Valisi: Talimatın PKK'dan geldiği kesin

Gaziantep Valisi: Talimatın PKK'dan geldiği kesin

Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep'te 4'ü çocuk 9 sivilin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdal Ata, olayın talimatının PKK'dan geldiğinin kesin olduğunu söyledi.

Sivillerin öldüğü birçok saldırı sonrası eylemi önce üstlenmeyen, daha sonra ise üstlenmek zorunda kalan terör örgütüyle ilgili konuşan Vali Ata, saldırı talimatının PKK tarafından verildiğinin kesinleştiğini açıkladı..

TALİMAT PKK'DAN

İşte Ata'nın o açıklamaları:

"Emniyet teşkilatımız çok iyi bir performans gösterdi. Soruşturmada son aşamaya gelindi. PKK kabul etmemiş de olsa tüm deliller onları gösteriyor. Olayın arkasında olanlar, olayı organize edenler PKK'lı. Olayın talimatını PKK'nın verdiği kesin. Şu anda 6 gözaltı var, ama daha fazla da olabilir.

SURİYE PARMAĞI OLABİLİR

Olayda Suriye'nin de parmağının olduğunu düşünüyoruz. Esad'ın PKK'ya her türlü desteği verdiği biliniyor. Soruşturma safhasında bunu destekleyecek herhangi bir bilgi yok. Ama bundan önceki olaylarda da Suriye'nin parmağı olabilir. İl Emniyet Müdürlüğümüz'e teşekkür ediyorum, bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir olayı aydınlatma noktasında önemli görevler yaptılar.

ŞAMİL TAYYAR'A SERT YANIT

Sayın Şamil Tayyar'ın açıklamasını dinlemedim, ama herkes kendi görevini yapsın. Saldırıdan önce bir ihbar ve bilgi gelmedi. Eğer bize bir ihbar gelseydi muhakkak gereğini yapardık."

Gaziantep Valisi: Talimatın PKK'dan geldiği kesin