Petrol
91.97
3.50%
Euro
18.5361
1.70%
Dolar
18.5821
0.17%
Altın
1.032
1.80%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
376.506
3.71%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Gaziantep'te vaka sayısı artınca maske zorunlu oldu

  Koronavirüs salgınına yakalananların sayısı artmaya başlayınca kalabalık caddelerde maske takmak zorunlu hale getirildi.
  • AA
  • 12.05.2020 - 19:14
  Gaziantep'te vaka sayısı artınca maske zorunlu oldu

  Gaziantep'te, koronavirüs salgınına yakalananların sayısının artması nedeniyle yoğunluğuyla dikkat çeken ve alışverişin kalbinin attığı tüm caddelerin girişlerine barikatlar kuruldu.

  Gaziantep İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaş yoğunluğunun fazla olduğu caddelere maskesiz girişler yasaklandı.

  GİRİŞLERE İZİN VERİLMİYOR

  Bu kapsamda özellikle Karagöz, İnönü, Gaziler ve Hoşgör caddelerinde maskesiz girişlere izin verilmiyor. Bahsi geçen caddelere giriş ve çıkışlar polis ve zabıta ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde sağlanıyor, vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor. Maskesiz giriş yapmak isteyenler ise uyarılarak girişlerine izin verilmiyor.

  “KARARI GAYET OLUMLU BULUYORUM”

  Alınan kararı desteklediğini söyleyen İbrahim Halil Küçük adlı vatandaş, "Alınan bu kararı gayet olumlu buluyorum. Çünkü daha önce buralarda kimse maske takmıyordu. Bu zor günlerde emniyet güçleri, sağlık ekipleri canla başla çalışırken, bizler için uğraşırken vatandaş olarak bizlerin maskesiz gezmesi hoş olmuyor. Bazı sağlıkçılar salgın nedeniyle çocuklarını bile göremiyor ama biz vatandaş buna rağmen rahat davranıyoruz. O yüzden maskesiz girişlerin yasaklanması kararını olumlu buluyorum." dedi.

  Gaziantep te vaka sayısı artınca maske zorunlu oldu #1

  “DİŞÇİDE UNUTTUM”

  Caddeye maskesiz girmeye çalışan bir vatandaş ise "Maskem vardı. Dişçiye gelmiştim ama çıkarken maskemi dişçide unuttum." derken, bir başka vatandaş ise maskesi olmadığı için maskesiz dışarı çıkmak zorunda kaldığını söyledi.

  Bazı vatandaşlar ise maskesiz girişin yasak olduğunu bilmediklerini söyledi.

  Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, alışveriş yoğunluğunun olduğu caddelere maskesiz girişlerin ikinci bir duyuruya kadar yasak olduğu vurgulandı.


  Görüş Bildir