Euro
10.1215
-0.39%
Dolar
8.622
-0.49%
Altın
488.58
-0.61%
Borsa
1.401
0.63%
Bitcoin
374.500
-5.19%
23ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 23 C

  Geçici hükümette bakanlıklar

  MHP’den sonra CHP’nin de üye vermeyeceğini açıklaması, seçim hükümetinin AK Parti, HDP ve bağımsızlardan oluşması anlamına geliyor.
  • Haber Merkezi
  • 20.08.2015 - 08:24
  Geçici hükümette bakanlıklar

  Geçici hükümette bakanlıklar #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Ağustos’ta Başbakan Davutoğlu’nu geçici hükümeti kurmakla görevlendirmesi bekleniyor. Görevlendirme ile seçimlerin yenilenmesi kararının da Resmi Gazete’de yayımlanması planlanıyor.

  ADALET VE İÇİŞLERİ BAĞIMSIZ

  Mevzuata göre 26 üyeli kabinede AK Parti’ye 11, CHP’ye 6, MHP ve HDP’ye 3’er bakanlık düşüyor. Geçici hükümette Adalet, İçişleri ve Ulaştırma bakanlıkları bağımsız.

  AK PARTİ, HDP VE BAĞIMSIZLARDAN OLUŞACAK

  Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre, MHP’den sonra CHP’nin de üye vermeyeceğini açıklaması, seçim hükümetinin AK Parti, HDP ve bağımsızlardan oluşması anlamına geliyor. AK Parti, geçici hükümette Başbakanlık ve 4 Başbakan Yardımcılığı’nın yanı sıra Sağlık, Milli Eğitim, Milli Savunma, Maliye, Kalkınma, Enerji, Dışişleri ile Gümrük ve Ticaret, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarını da muhalefete vermeyi düşünmüyor.

  3 BAKANLIK HDP'YE VERİLEBİLİR

  Kulislerde; Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm ile Orman ve Su İşleri bakanlıklarının HDP’ye verilebileceği konuşuluyor. 7 Haziran öncesi kabineye bağımsız olarak atanan Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin’in geçici hükümette de yerini koruyacağı kaydediliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir