Geçimli Saldırısının tanığı dehşet anlarını anlattı

Geçimli Saldırısının tanığı dehşet anlarını anlattı

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Geçimli Köy Jandarma Karakoluna düzenlenen saldırıda yaralanan 11 çocuk annesi Şehzenan Ölmez, o dehşet anlarını anlattı.

Bir süre önce Geçimli Jandarma Karakoluna düzenlenen saldırıda 6 asker ile 2 köy korucusu şehit olmuştu. Devam eden çatışmalarda ise 15 PKK mensubu ölü olarak ele geçirilmişti. Çatışmada yaralanan ve halen Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedavi gören 5 çocuk annesi Şehzenan Ölmez (60) Kürtçe olarak saldırı anını ve sonrasını anlattı.

ASKER BİZE KORKMAYIN DEDİ

Ölmez, ”Aynı evde oturduğumuz büyük oğlum bize baskı yaparak kız kardeşlerini dövüyordu. Biz de bu durumu karakola bildirdik. Karakolda bulunan yetkililer ise büyüklerinizle bu sorunu paylaşın dediler. Bir daha olursa gereğini yaparız deyip bizi gönderdiler. Evde iftar yemeği üzerindi iken tekrar büyük oğlum kız kardeşlerini dövmeye başladı. Kızlar karakolu arayarak ağabeylerinin kendilerini dövdüğünü anlatıp şikayete bulundu. Karakoldakiler bir akrabanızla karakola gelmemizi istedi biz de gittik. Karakolda ifade vermeye başladık. Çocuklarım ifade verirken o sırada dışarıdan sesleri geldi. Yanımızda bulunan askerlere neler oluyor diye sorduk. Asker bize 'Korkmayın her zamanki gibi eğitim atışıdır' dedi. Baktık biranda karakolun içi boşaldı. Ben ve çocuklarım kaldık. Karakolda bir patlama sesi meydana geldi. Biz de karakolun içindeki bir odada saklandık. İkinci patlamada şarampol parçaları üzerimize geldi ve orada bulunan 4 kişilik aile yaralandık. Ben yere yığılarak kendimden geçtim. Kızlarım beni patlama yerinden alarak başka bir odaya çektiler. Kendime geldiğimde ise çok kan kaybım vardı. Orada sabaha kadar kanlar içinde kaldık ve öleceğimizi bekledik. Ancak Allah'ın takdiri işte kurtulduk” dedi.

İFTARA DEĞİL İFADE VERMEYE GİTMİŞTİK

Bazı basın yayın organlarında yer alan 'İftar yemeğine giderken, karakolun içinde saldırıya uğradılar' seklindeki habere de tepki gösterin anne Şehzenan Ölmaz, ”Bilmeden haber yapıyorlar, biz iftar yemeğine çağırılmadık. Aile arası kavga ettik karakola ifade vermeye giderken bu olay yaşandı, konu budur” şeklinde konuştu.