Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Azeri cephesinde

zekai aksakallı

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, Savunma Bakanlığı'nın davetlisi olarak geldiği Azerbaycan'da, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret etti.

Anadolu Ajansı fotoğraflarla adım adım izlediği Aksakallı, sık sık Azeri askerlerin şehit haberlerinin geldiği cephede, keskin nişancı silahındaki dürbünüyle bölgeyi izledi.

Aksakallı'nın denetiminden kareler

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Azeri cephesinde

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Azeri cephesinde

AZERİ ASKERLERİ ZİYARET ETTİ

Üç gün önce geldiği Bakü'de üst düzey askeri yetkililerle gerçekleştirdiği temasların ardından cephe hattına giden Aksakallı'ya, ziyaret ettiği askeri birlikte, ordunun savaş hazırlığı, askerlerin durumu ve son yıllarda orduda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Aksakallı, daha sonra Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki ön mevzilere giderek burada nöbet tutan Azerbaycanlı askerleri ziyaret etti ve mevzilerde incelemelerde bulundu.

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Azeri cephesinde

DÜRBÜNLE İŞGAL EDİLEN BÖLGELERİ İZLEDİ

Dürbünle Ermeni işgali altındaki bölgeleri izleyen Aksakallı'ya, cephe hattında yaşanan gelişmeler ve Ermeni tarafının yaptığı ateşkes ihlalleri anlatıldı.Nöbet tutan askerler için kısa bir konuşma yapan Tümgeneral Aksakallı, "Sizinle gurur duyuyorum. Hem sizin moralinizi hem de ordunuzun askeri araç ve gereçlerini, silahlarını çok iyi buldum. Buna çok sevindim. Türkiye her zaman Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan ve Türk askeri yenilmezdir. Savaşlarda bunu defalarca ispat ettik" dedi.

Aksakallı, daha sonra keskin nişancı ve havan topu eğitimi alan askerlerle görüşerek atış talimlerini izledi.