Gezici araştırma şirketi en güvenilir isimleri sıraladı
ensonhaber.com

Gezici araştırma şirketi en güvenilir isimleri sıraladı

Gezici'nin araştırmasına göre "Türkiye'nin en güvenilir ismi" Uğur Dündar seçildi. tv8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın ikinci sırada yer aldığı listeye, darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını "FaceTime" uygulamasıyla ekranlara taşıyan Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat da üçüncü sıradan girdi.

8 BİN KİŞİLİK ANKET

Gezici Araştırma Merkezi’nin “Türkiye’nin en güvenilen isimleri” araştırması 24 – 30 Aralık 2016 tarihinde, Türkiye genelinde TÜİK verilerinden örneklem oluşturularak 30 il ve 38 ilçeye bağlı 84 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 8 bin 762 kişinin katılımıyla yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi.

30 KİŞİLİK SONUCUN 7'Sİ KADIN

30 kişilik listenin 23’ü erkek, 7’si ise kadınlardan oluştu En güvenilen isimler listesindeki gazeteciler dikkat çekti. 30 kişilik listede 12 tane gazeteci ve haberci yer aldı.

İlk sırada bulunan Uğur Dündar ile üçüncü sırada yer alan Hande Fırat, halkın habercilere olan güvenini ortaya koydu. En güvenilir 30 kişinin 23’ünün erkek, 7’sinin ise kadın olduğu görüldü.

"HANDE FIRAT TÜRK KADINININ TEMSİLİ"

Araştırmayı değerlendiren Gezici Araştırma Şirketler Merkezi Genel Müdürü Murat Gezici, her yıl düzenli olarak yaptıkları araştırmada, bu yıl Hande Fırat’ın üçüncü sırada yer almasını, “Türk halkının gönlünü kazanan çok önemli bir isim olarak görülüyor.

15 Temmuz darbe kalkışmasında CNN Türk’te cesaretli duruşu, modern Tük kadının demokrasiye sahip çıkmasını temsil etti. Farklı yaptığımız araştırmalarda da karşımıza çıkan önemli isim haline geldi. ‘15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi dediğimizde aklınıza ne geliyor’ diye sorduğumuzda her üç vatandaştan birisi Hande Fırat ismini ifade ediyor” ifadesiyle değerlendirdi.

"ACUN ILICALI YENİ KEMAL SUNAL'DIR"

Halkın, Acun Ilıcalı’yı her yıl artan bir şekilde sevdiğini ve güvendiğini belirten Gezici, “Türkiye’ye eğlence dünyasının ilklerini getirmesi, uzun yıllara dayanan mesleki tecrübesi, kendisini güçlü ve güvenilir kılıyor. Acun Ilıcalı, Türk toplumun dertlerini tasalarını bir kenara bırakmasını sağlayan en önemli isim haline gelmiştir. Günümüzün Kemal Sunal olarak ifade edebiliriz” dedi.

"DÜNDAR HALKIN ÇIKARLARINI SAVUNUYOR"

Uğur Dündar ile ilgili de açıklama yapan Gezici, şunları söyledi: “16 yıllık araştırmacı hayatımda gördüğüm önemli isimlerin hep başında gelmiştir. TRT’nin tek kanal olduğu yıllardan beri çağdaş Atatürkçü bir kimliğe sahip olması, Türk halkının çıkarlarını savunuyor oluşu, onu güçlü ve güvenilir kılmaktadır.”

Gezici araştırma şirketi en güvenilir isimleri sıraladı

"TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR İSİMLERİ" LİSTESİ

"Türkiye'nin en güvenilir isimleri" listesinde yer alan 30 kişi şöyle:

Uğur Dündar

Acun Ilıcalı

Hande Fırat

Cem Yılmaz

Ahmet Hakan

İsmail Küçükkaya

Kıvanç Tatlıtuğ

Fatih Terim

Orhan Gencebay

İlker Başbuğ

Nihat Hatipoğlu

Ali Koç

Şirin Payzın

Yılmaz Özdil

Müge Anlı

Ahmet Kural

Murat Boz

Melih Altınok

İlber Ortaylı

Fatih Portakal

Sibel Can

Kadir İnanır

Türkan Şoray

Fatih Altaylı

Hülya Avşar

Ertuğrul Özkök

Erkan Tan

Gülben Ergen

Hakan Çelik

Tarkan