Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.630
-2.12%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi İmamoğlu'na sitem etti

  İstanbul Kadıköy'deki itfaiye tatbikatında, görev şehidi olan Emircan Çolak’ın ağabeyi Sezayir Çolak, İBB Başkanı İmamoğlu'nun cenazeye katılmayıp taziye için telefonla dahi aramadığını söyledi.
  • DHA
  • 13.05.2020 - 18:03
  • Güncelleme : 13.05.2020 - 18:03
  Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi İmamoğlu'na sitem etti

  Kadıköy'de 9 Mayıs günü yapılan yangın tatbikatı sırasında, itfaiye aracının 63 metrelik merdiveninin kırılması sonucu hayatlarını kaybeden itfaiye erleri Emircan Çolak ve Mehmet Ali İnal'ın (24) cenazeleri, Kadıköy İtfaiye İstasyonu'nda düzenlenen töreninin ardından memleketlerine gönderildi.

  Emircan Çolak'ın cenazesi, 11 Mayıs günü, Erzurum'un Pasinler ilçesinin Demirdöven köyünde toprağa verildi.

  Biri kız 6 kardeşin en küçüğü olan Emircan Çolak'ın taziyeleri kabul eden ağabeyi Sezayir Çolak, yetim büyüyen kardeşine hem ağabey hem de baba olduğunu ifade etti.

  Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi İmamoğlu na sitem etti #1

  "KARDEŞİM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜME GÖTÜRÜLDÜ"

  Kardeşinin ihmaller nedeniyle ölüme götürüldüğünü ileri süren Çolak, vefasızlığa da isyan ettiklerini söyledi.

  Kardeşi ve arkadaşının yangın merdivenin sepetine emniyet kemeri ve baret takmadan bindirilmesine, sepetin de 63 metreye kadar çıkarılmasına anlam veremediğini anlatan Çolak, "Bu işlemlerde uzman olmaya gerek yok. Az çok herkes anlar. Tatbikatta ilk kez kullanılan ve test edilmeyen o makine, 40 metreden sonra ne olursa olsun esnemeye başlar. 63 metreye hangi akılla çıkarıldı? Fidan gibi kardeşimiz göz göre göre ölüme götürüldü. Bunun hesabı adalet önünde verilmeli." diye konuştu.

  Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi İmamoğlu'na sitem etti- İZLE

  "İMAMOĞLU, BİR TELEFON BİLE AÇIP ACIMIZI PAYLAŞMADI"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kardeşi ve arkadaşı için İstanbul'da düzenlenen cenaze törenine katılmadığı gibi, taziye için kendilerini telefonla dahi aramadığını kaydeden Sezayir Çolak, şunları söyledi:

  "Cenaze törenine Başkan İmamoğulu katılmadı, 'Olur, işi vardır yoğundur' dedik. Törene katılan 2 başkan konuştu, çok sıradan bir olaymış gibi davrandılar. Bizimle hiç ilgilenmediler. Bu bizi iyice üzdü. Başkan İmamoğlu, bir telefon bile açıp, acımızı paylaşmadı. Bir sokak hayvanı veya başka bir şey için ortalığı yakıp, yıkanlar iki fidanı hiç umursamadı. Onlara yazıklar olsun. İnsan hayatı bu kadar mı ucuz? Bugünlerde dünya kadar işi olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonla arayıp acımızı paylaştı. Allah razı olsun. İstanbul'un birkaç ilçe belediye başkanı, Erzrum'un tüm vekilleri ve Pasinler Belediye Başkanı arayıp ya da buraya gelerek acımızı paylaştı. Bu iki fidanın sorumlusunun bulunup yargı önünde hesap vermesini istiyoruz."

  Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi İmamoğlu na sitem etti #2

  Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi İmamoğlu na sitem etti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir