Euro
10.1738
0.13%
Dolar
8.6649
0%
Altın
490.86
-0.15%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
370.258
-7.63%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Gül: O günkü MGK kararında imzam yok

  Abdullah Gül: 28 Şubat dönemindeki MGK kararlarında benim imzam yok..
  • 16.04.2012 - 11:52
  Gül: O günkü MGK kararında imzam yok

  Gül: O günkü MGK kararında imzam yok #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hollanda ziyareti öncesi havalimanında '28 Şubat dönemi halen herkesin hafızasında, yargılama süreci başladı, daha fazla konuşmak doğru değil. Ben de o zaman ki Refahyol hükümetinde bakandım fakat MGK üyesi değildim. O MGK kararlarında benim imzam yok' diye konuştu..

  'BENİM İMZAM YOK ÇÜNKÜ..'

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 28 Şubat kararlarıyla ilgili ”Ben o zamanki Refah-Yol hükümetinde yani düşürülen diyeyim artık Refah-Yol hükümetinde bakandım ama Milli Güvenlik Kurulu üyesi değildim. Dolayısıyla o günkü Milli Güvenlik Kurulu kararlarında da imzam yok. Daha sonra o konular Bakanlar Kurulu’na getirilip herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı çıkartılmadığı için benim imzam yok. Ama tabi ki o dönemi yaşayan kişilerden birisiyim” dedi.

  ABDULLAH GÜL HOLLANDA'YA GİTTİ

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül saat 12.20’de THY’ye ait ”Kapadokya” özel uçağıyla Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gitti.

  Cumhurbaşkanı Gül’ü Esenboğa Havalimanı’ndan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve diğer yetkililer uğurladı. Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte eşi Hayrünnisa Gül, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve yüze yakın iş adamı da Hollanda’ya gitti.

  11 YIL SONRA HOLLANDA'YA GİDEN İLK TÜRK CUMHURBAŞKANI

  Hollanda Kraliçesi Beatrix’in daveti ile Hollanda’ya hareket eden Gül, 11 yıl aradan sonra bu ülkeyi ziyaret eden Türk Cumhurbaşkanı olacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir