Gül ve Kılıçdaroğlu 30 Ağustos törenlerinde yok

Gül ve Kılıçdaroğlu 30 Ağustos törenlerinde yok

Tören, Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek,
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel,
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, CHP Genel Başkan Vekili Adnan Keskin, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakulukçu, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kuvvet komutanları, bazı bakanlar kurulu üyeleri ve diğer
devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

KARE KARE 30 AĞUSTOS TÖRENİ

CUMHURBAŞKANLIĞI ÇELENGİNİ ÇİÇEK KOYDU

Törene kulağındaki rahatsızlık nedeniyle katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e vekalet eden TBMM Başkanı Çiçek, Atatürk'ün mozolesine, üzerinde ''Cumhurbaşkanı'' yazılı kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Cemil Çiçek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve deftere yazdığı metni okudu.

GÜL VE KILIÇDAROĞLU TÖRENDE YOK

Kulağındaki rahatsızlık nedeniyle Hacettepe Hastanesi'nde tedavi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Cape Town'da bugün başlayacak 24.
Sosyalist Enternasyonal Kongresi'nde Genel Başkan Yardımcılığı için adaylığını
koyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Anıtkabir'deki törene katılmadı.

Twitter'dan 30 Ağustos törenleriyle ilgili bir açıklama yapan Abdullah Gül, 'Çok istememe rağmen doktor önerisiyle törenlere katılamadım. Birkaç gün daha hastanedeyim'' dedi.