Euro
10.1511
0.14%
Dolar
8.5567
0.1%
Altın
499.25
0.5%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
340.653
0.49%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Gülen ve Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler

  Gülen ve Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler

  2014 yerel seçimleri sonuçlandı. Seçim öncesi ittifak yapan Fethullah Gülen ve Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonrası da aynı kaderi paylaştılar.
  • 31.03.2014 - 17:38

  30 Mart yerel seçimleri öncesi hükümete karşı ittifak yapan Cemaat lideri Fethullah Gülen ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler. Seçimi Gülen'in memleketi olan Erzurum'da yüzde 58 oy oranıyla AK Parti kazandı. Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'de ise yüzde 42'lik bir oranla BDP birinci parti olarak sandıktan çıktı.

  Gülen ve Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler #1

  HÜSEYİN AYGÜN TEMSİLİ KAYBETTİRDİ

  Hüseyin Aygün, her dönem kışkırtıcı tavırlarıyla gündeme geldi. Siyasetin bir yarası olarak skandallarla yan yana bulundu. Yakıp yıkanlar ne zaman ortaya çıkarsa onların merkezinde yer alan Aygün, kaba, şiddeti teşvik eden tavırları ve Alevi-Sünni çatışmasını teşvik eden mesajlarıyla biliniyordu. Bu da ülkenin en fazla okumanın yanında kültürlü insanları olmakla da övünen Dersimliler'in dikkatini çekmiş olmalı.

  MEMLEKETİNDE YUHALANMIŞTI

  Partisinin Erzurum mitinginde konuşan Başbakan, Fethullah Gülen'in geçmişte ders aldığı Sadi Hoca'yı, Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle şikayet edip tutuklattırdığını hatırlatmıştı. Bunun üzerinde mitingde bulunanlardan Fethullah Gülen'e "Yuh" sesleri yükselmişti.

  Gülen ve Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler #2

  İŞTE İKİ İSMİN MEMLEKETLERİNDEKİ OY ORANLARI

  ERZURUM

  Gülen ve Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler #3

  TUNCELİ

  Gülen ve Kılıçdaroğlu memleketlerinde kaybettiler #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir