Gül'ün rahatsızlanma nedeni belli oldu

Gül'ün rahatsızlanma nedeni belli oldu

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Kulak Burun Boğaz Anabilim dalında muayenesi ve odyolojik incelemelerinin yapıldığını ve her iki kulakta iç kulak kaynaklı rahatsızlık tespit edildiğini belirtti.

HASTANEDE MİSAFİR EDİLECEK

Tuncer, her iki kulakta düzelmenin başladığını vurgulayarak, Gül'ün tedavisinin devam ettiğini ve bir süre daha hastanelerinde misafir edileceğini kaydetti

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİ

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in arayarak geçmiş olsun dileklerini iletttiği ifade edildi.

ODYOMETRİ NEDİR?

Kulak sağlığı ile ilgili internet sitelerinde Odyometri'nin ne olduğu şöyle izah ediliyor:

“Odyometri işitme testidir. İşitme kaybı farklı türlerdedir ve saptanması için farklı teknikler uygulanır. Kısmi ya da tam işitme kaybı durumu mevcuttur. İşitme kaybına neden olan rahatsızlıklar arasında kulak iltihabı, kızıl, grip, gen faktörü, yaralanma, yaşlılık ve nedensiz işitme kayıpları vardır. Her işitme kaybında farklı özellikler mevcuttur bu nedenle doktorlar farklı uygulama yapmaktadırlar. İşitme kaybının hangi alanda yaşanmış olduğu da önemlidir. Dışkulak, ortakulak, içkulak, işitme siniri ve merkez sinir sitemi işitme kaybının yaşanabileceği alanlardır. Bazı işitme kayıplarının tedavisi mümkün iken bazılarının tedavisi yoktur. İşitme kaybı yaşayan kişilerin ince ayrıntılı bir işitme testi yaptırmaları gerekmektedir.”

MENİER SENDROMUNA YOL AÇAR MI?

Gül'ün rahatsızlığının kulakta iç sıvı yükselmesi olduğunun açıklanmasının ardından, rahatsızlığı Menier Sendromu'na yol acabilir mi sorusunu akıllara getirdi.

Menier sendromu nedir?

Menier sendromu, iç kulak sıvılarının mikrobiyotik oluşumlar ile aşırı miktarda artması veya aşırı miktarda azalması durumunda hastaya denge kaybı ve işitme güçlüğü yaşattıran bir çeşit hastalıktır.