Petrol
111.57
-0.05%
Euro
17.4699
-0.05%
Dolar
16.7472
-0.04%
Altın
975.78
-0.03%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
322.843
-0.15%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Hakan Uzan'ın eşi 13 yıl sonra gelip teslim oldu

  İmar Bankası soruşturması nedeniyle eşi Hakan Uzan ile birlikte yurtdışına kaçan Özlem Hanife Uzan 13 yıl sonra Türkiye'ye döndü.
  • 25.11.2016 - 10:37
  Hakan Uzan'ın eşi 13 yıl sonra gelip teslim oldu

  ASCDVBNFMGJ

  Kırmızı bültenle aranan Uzan, mahkeme tarafından yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Habertürk'ün haberine göre; İmar Bankası soruşturması sırasında yurtdışına kaçan Kemal ve Hakan Uzan'ın nerede oldukları, yıllarca tartışıldı. Eşi Hakan Uzan gibi 13 yıldır yurtdışında bulunan ve kırmızı bültenle aranan Özlem Uzan'ın geçen günlerde Türkiye'ye döndüğü ortaya çıktı. Özlem Hanife Uzan, Türkiye'ye döndüğünde polis tarafından gözaltına alındı.

  POLİS NEZARETİNDE ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ

  Polis nezaretinde adliyeye götürülen Uzan, yetkilisi olduğu Atasu Emlak ve Ticaret A.Ş.'nin geri ödeme gücü olmadığı halde 1 milyon 50 bin Euro'luk gayrinakdi krediyi oluşturan teminat mektuplarından 650 bin Euro'luk bölümünün nakde çevrilerek Adabank'ın zarara uğratıldığı gerekçesiyle açılan davada hâkim karşısına çıktı.

  "ŞİRKET İŞLERİYLE İLGİLENMEZDİM"

  Atasu Emlak ve Ticaret A.Ş.'de, Enis Zaimoğlu ve Hasan Pilav ile birlikte müşterek imza yetkilisi olduğunu belirten Özlem Hanife Uzan, "Ben şirket işleriyle ilgilenmezdim. Hakan Uzan bana Adabank'tan şirket için teminat mektubu alacağını söylemişti ancak bunun için şirkette bir karar alındı mı, herhangi bir şey imzaladım mı, hatırlamıyorum" diye konuştu.

  Hakan Uzan'ın spiker eşi Özlem Hanife VİDEO

  Hakan Uzan ın eşi 13 yıl sonra gelip teslim oldu #2

  "HAKAN UZAN PARİS'TE YAŞIYOR"

  Hakan Uzan'ın halen eşi olduğunu söyleyen Özlem Hanife Uzan, "Kendisi halen Paris'te yaşamaktadır. Paris'te birkaç adresi bulunmaktadır" bilgisini de verdi. Bir kısım özel sebeplerden dolayı şimdiye kadar yurtdışından gelemediğini kaydeden Uzan, "Savunma yapma amaçlı olarak gelmiş bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte de Hakan Uzan'a karşı boşanma davası açacağım. Beraatimi talep ediyorum" dedi. Mahkeme heyeti, Özlem Hanife Uzan hakkında, kırmızı bülten ve kaçak kararının kaldırılıp yurtdışına çıkma yasağı konularak serbest bırakılmasına karar verdi.

  Hakan Uzan ın eşi 13 yıl sonra gelip teslim oldu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir