Euro
9.7847
0.16%
Dolar
8.1179
0.13%
Altın
464.05
0.05%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
457.000
-0.53%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  Hakim Metin Özçelik hakkında tutuklama kararı

  İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Eski Hakimi Metin Özçelik'in tutuklanmasına karar verildi.
  • AA
  • 30.04.2015 - 23:23
  Hakim Metin Özçelik hakkında tutuklama kararı

  Hakim Metin Özçelik hakkında tutuklama kararı #1

  Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, eski İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik'in "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' ve ''silahlı örgüt üyesi olmak'' suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

  Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya, şüpheli Metin Özçelik ve avukatı katıldı.

  Kimlik tespitinin ardından Özçelik'in ifadesinin alınmasına geçildi.

  Özçelik sorgusunda, şu anda bulunduğu mahkemenin hem usul hemde esas açısından bir tutuklama talebine bakmaya yetkisi ve görevinin olmadığını, işlediği ifade edilen suçlarla ilgili hiçbir iddia, tespit ya da delil bulunmadığını, 25 Nisan 2015'te hukuka uygun, yargısal bir karar verdiğini savundu.

  Mahkeme heyeti, şüpheli Metin Özçelik'in, ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' ve ''silahlı örgüt üyesi olmak'' suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

  Özçelik, Silivri Cezaevi'ne gönderildi.

  Ayrıca mahkeme heyeti, eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer hakkında, ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' ve ''silahlı örgüt üyesi olmak'' suçlarından yakalama emri çıkartılmasına hükmetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir