Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.411
0.01%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Hakkari'de teslim olan teröristlere şefkat eli

  Hakkari'de teslim olan teröristlere şefkat eli

  Güvenlik güçleri, Hakkari'de teslim olan 2 PKK mensubuna devletin şefkat elini uzattı.
  • İHA
  • 18.11.2016 - 09:53

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütünden kaçan PKK'lı 2 terörist, Üzümlü Bayrak Tepe üs bölgesindeki güvenlik güçlerine sığındı.

  Burada bir ihtiyaçlarının olup olmadığı sorulan ve yemek verilen teröristlere, Türk adaletinin şefkatli kollarında oldukları ve korkmamaları gerektiği söylendi.

  TÜRK ADALETİNİN ŞEFKATLİ KOLLARINDASINIZ

  Bir rütbeli asker, teröristlere hitaben şu konuşmayı yaptı:

  "Öncelikle geçmiş olsun, örgütten kurtuldunuz. Sizin adınıza sevindim. Herhangi bir sıkıntınız var mı? Karnınız aç mı? Herhangi bir sağlık probleminiz var mı? Doktor veya sıhhiyeci çağırayım mı? İlaç ister misiniz? Bundan sonra korkmanıza gerek yok. Bundan sonra yüce Türk milletinin, Türk askerinin, Türk adaletinin şefkatli kolları arasındasınız.

  TÜRK ASKERİ MERHAMETLİDİR, GELİN TESLİM OLUN

  Endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Buradan sizin nezdinizde kendi isteğiyle, kaçırılmış, kandırılmış şekilde örgüte katılmış tüm örgüt mensuplarına sesleniyorum. Türk askeri merhametlidir. Korkacak bir şey yok. Gelin teslim olun."

  Hakkari'de teslim olan teröristlere şefkat eli VİDEO

  Hakkari de teslim olan teröristlere şefkat eli #1

  "AİLEMLE İLETİŞİME GEÇMEK İSTİYORUM"

  Bir teröristin "ailemle iletişim kurmak istiyorum." demesi üzerine rütbeli asker, "Biz sizi şimdi teslim edeceğiz. Teslim edildikten sonra oradan ailenizle iletişime geçirecekler sizleri. Tekrar geçmiş olsun. Örgütten kurtuldunuz, sevindim sizin adınıza." ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir