Hakkari'de yoğun top atışları

Hakkari'de yoğun top atışları

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan Irak sınırındaki Derecik Beldesindeki Habeşli yaylasındaki operasyonlar devam ederken, bugün sabah saatlerinde askeri birlikler tarafından çatışmanın yaşandığı bölgeye yoğun top atışı yapıldı.

TOP ATIŞLARI 40 DAKİKA SÜRDÜ

Derecik Beldesi'nde bulunan askeri birlikler, dün sabah Irak sınırındaki Habeşli yaylasında operasyon yaptıkları sırada bir grup PKK'lı ile karşılaştı. Güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Dün akşama kadar hava destekli süren çatışmada 4 PKK'lı öldürülürken, biri yaralı 5 PKK'lı da sağ olarak ele geçirildi. 2 PKK'lı ise kendiliğinden güvenlik güçlerine teslim oldu. Çatışmanın ardından geniş çaplı operasyonların sürdüğü Habeşli yaylası, bugün sabah saatlerinde de top atışına tutuldu. Derecik Beldesindeki 2. Hudut Taburundan çatışmanın yaşandığı Habeşli yaylasına havan ve öbüs topları atıldı. Beldede rahatlıkla görülebilen top atışları yaklaşık 40 dakika sürdü.

14 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik kırsalında insansız hava araçlarının tespit ettiği 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece dün gündüz saatlerinde başlayan operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 14'e çıktı. Bunlardan 8'i ölü, 6'sı ise sağ ele geçirildi. Operasyon yapılan bölgede teröristlere ait yaşam malzemesi ve mühimmatların bulunduğu 2 sığınak imha edildi. Operasyonlar devam ediyor.