Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Hasan Kaçan kardeşi Metin Kaçan hakkında konuştu

  Kardeşinin cenazesine 5 gündür ulaşamadıklarını söyleyen Hasan Kaçan kafasındaki soru işaretlerini dile getirdi.
  • 12.01.2013 - 09:32
  Hasan Kaçan kardeşi Metin Kaçan hakkında konuştu

  Hasan Kaçan kardeşi Metin Kaçan hakkında konuştu #1

  Geçtiğimiz hafta intihar eden Ağır Roman'ın yazarı Metin Kaçan'ın ağabeyi Hasan Kaçan kardeşinin cesedine hala ulaşamadıklarını dile getirdi. Kardeşinin intiharına anlam veremediğini söyleyen Kaçan, "madem intihar edecekti o sabah niye o kadar paket sigara aldı, alışveriş yaptı?" şeklinde konuştu. Kardeşine cenaze töreni düzenleyeceklerini söyleyen Kaçan, intihar edenin dinden çıkmadığını, cenaze namazının kılınabileceğini söyledi.

  "5 GÜNDÜR DENİZDEYİZ"

  Pazar gecesi Boğaz Köprüsü’nden atlayan yazar Metin Kaçan’ın (52) cesedine hâlâ ulaşılamadı. Vatan'a konuşan Kaçan’ın ağabeyi Hasan Kaçan, pazar gününden beri denizde teknelerle kardeşinin cesedini arıyor. Büyük şok yaşadıklarını belirten Kaçan “Herkes çok üzgün, 84 yaşında bir annemiz var, onun için de ayrıca endişeleniyoruz. Beş gündür denizdeyiz. Sağ olsun, Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı) bir sürü tekne ayarlamış, bayağı bir aradık ama maalesef sonuç alamadık. Balıkçılar ve kıyı emniyetinden nereden çıkabilir diye bütün bilgileri aldık. İnşallah çok açıklarda değildir. Şimdi 3 gün lodos varmış, lodosta çıkabilme ihtimali daha fazlaymış. Bekliyoruz.

  "ANNEM İNTİHARI BİLMİYOR"

  Annem çok üzgün, sürekli ağlıyor. Kadıncağız 84 yaşında, onu ayakta tutmaya çalışıyoruz. Metin'in intiharını bilmiyor, kayıp dedik. Kardeşimle en son bu olay olmadan 4 gün önce konuştuk. Hiçbir problemi yoktu, herkesi güldürüyordu. En son görüştüğü arkadaşıyla güle oynaya ayrılmış. İnşallah bir mucize bekliyoruz. Çıkmadık candan umut kesilmezmiş.'

  "İNTİHAR ETMESİNE ANLAM VEREMİYORUZ"

  Ceset bulunamadığı için cenaze töreniyle ilgili din büyüklerine danışacaklarını belirten Kaçan, “Bu konuda belli bir süre olmalı, din büyüklerimize sorup ona göre hareket edeceğiz” diye konuştu. Kardeşinin intihar etmesine anlam veremediğini belirten Kaçan, şöyle konuştu: “O sabah yeğenimle alışveriş yapmış, bir sürü sigara almış. Kafasına böyle bir şey koyduysa niye o kadar sigara aldı?”

  "İNTİHAR EDEN DİNDEN ÇIKMAZ"

  İntihar eden kişilerle ilgili uygulanan prosedürle ilgili konuşan Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, intihar edenlerin dinden çıktığı kanaatinin doğru olmadığını söyledi. Beyaz, “İntihar eden kişi bunalımdadır, sorumluluğunu kaybetmiştir. Onun için dinden çıkmaz. O kişinin cenaze namazı cesedi bulunmamış olsa bile kılınır” dedi.

  Görüş Bildir