Hatay'da afetzedelerin diş tedavisi mobil hizmet  otobüsünde yapılıyor
AA

Türkiye'nin gündeminde depremin izleri var...

44 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği depremlerin ardından 22 gün geçti.

Afet bölgesinde depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalar devam ediyor.

Yaşanan depremlerde çadır ve konteyner kentlerde vatandaşların ihtiyaçları giderilmeye çalışılıyor.

Bunun yanı sıra kurulan sahra hastaneleriyle sağlık sisteminde tedaviler sürüyor.

Diş tedavi aracı hizmete başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya Hekimleri Odası ile birlikte hayata geçirdiği Ağız ve Diş Sağlığı Teşhis ve Tedavi Aracı, Hatay’da depremzedelere hizmet vermeye başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, asrın felaketinden sonra büyük yıkıma uğrayan Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmak için Konya’nın tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyledi.

"Konya olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz"

Başkan Altay şu şekilde konuştu:

Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesinde altyapı, lojistik, su çalışmaları, mobil mutfaklar, haberleşme ve enerji sağlama gibi her türlü insani ihtiyacı karşılamak adına çalışırken bir yandan da depremzede kardeşlerimizin sağlığıyla ilgili konulara elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Bu çerçevede Konya Diş Hekimleri Odamızla hayata geçirdiğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Teşhis ve Tedavi Aracımız depremzedelerimiz için Hatay’ın Defne ilçesinde hizmet vermeye başladı.

Hataylı kardeşlerimizin her türlü ihtiyacını giderme noktasında Konya olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Allah devletimize zeval vermesin.

"Burada acılara merhem olmaya geldik"

Konya Diş Hekimleri Odası Başkanı Mete Algen de şöyle konuştu:

Konya'dan tüm diş hekimleri ve dental sektörü olarak Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bize tahsis ettiği, içeriği bir diş kliniği gibi donatılan otobüsle Hatay'a geldik. Burada acılara merhem olmaya geldik.

İnşallah diş tedavisi hizmeti vereceğiz. Gerek Konya, Karaman ve Aksaray’dan gerekse Türkiye’nin her yerinden gelecek gönüllü diş hekimlerimizle beraber bu hizmeti burada depremzedelerimiz için vereceğiz

"Mobil ağız ve diş sağlığı merkezi hizmet sunacak"

Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ise sözlerini şöyle ifade etti:

Başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve belediye çalışanlarımıza, aynı zamanda Konya Diş Hekimleri Odası’ndaki arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.

6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşadık ve hala bu felaketin izlerini kaldırmaya çalışıyoruz. Bu süreçte Hatay merkezde ağız ve diş sağlığı hizmeti verilemiyordu.

Bugün Konya Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği bu mobil ağız ve diş sağlığı merkezi birçok insanımıza bu hizmeti sunacak. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

Vatandaşlar teşekkür etti

Konya Büyükşehir Belediyesi Ağız ve Teşhis ve Tedavi Aracı’na tedavi için gelen Hataylılar ise verilen hizmetten çok memnun olduklarını belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)