Euro
15.1860
0.28%
Dolar
13.3933
0.12%
Altın
792.7040
0.34%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
543.940
-4.88%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  HDP'den seçim hükümeti açıklaması

  HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, seçim hükümetine ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • Ajanslar
  • 18.08.2015 - 16:23
  HDP'den seçim hükümeti açıklaması

  hdp

  HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, seçim hükümetinden kaçınmayacaklarını söyledi.

  MYK sonrası açıklama yapan HDP Sözcüsü Bilgen, Başbakan Davutoğlu'nun görevi iade etmesinin ardından önümüzdeki süreçte CHP'nin her teklifine açık olduklarını da kaydetti.

  "SEÇİM HÜKÜMETİNDEN KAÇINMAYIZ"

  Gündeme dair açıklamalarda bulunan HDP’li Bilgen, "Barışa dair bir program, konsept önümüzde geldiğinde kapımızın herkese açık olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Seçim hükümetinden kaçınmayacağız. Seçmen iradesinin sandığa özgürce yansıyabileceği bir atmosferde seçime gidilmesi konusunda elbette sorumluluk üstleneceğiz. Farklı siyasi partilerin öncelikleri ve Türkiye’de barışa dair yaklaşımındaki farkları çok net  görüyoruz. Biz istemezuk tarzı bir siyasetten yana değiliz" diye konuştu.

  "TÜRKİYE DARBE SÜRECİNİ YAŞIYOR"

  Türkiye’nin fiilen darbe süreci yaşadığını ileri süren Bilgen, "Somut bir sorun var önümüzde. Türkiye fiilen darbe süreci yaşıyor. Şehirlerde olağanüstü hal ilan ediliyor. Bu ortamdan çıkmak ve bir an önce herkesin can güvenliğini sağlanması için ne gerekiyorsa onu yapmak gerektiğini düşünüyorum" dedi.

  "GÜVEN ORTAMI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

  Bilgen, "Cenaze törenlerinde ailelerin feryadını duymazlıktan gelmek hiçbir siyasetçinin, hiçbir siyasi partinin hakkı değildir. Böyle bir şeyi biz kabul etmiyoruz. Türkiye'nin güven içerisinde seçime gitmesi gerektiği ile ilgili bir irade 23 Ağustos’ta netleşirse, önümüzdeki günlerde başka bir alternatif ortay çıkmazsa biz güven ortamı içerisinde seçime gidilmesi konusunda üzerimize düşüneni yapacağız" diye konuştu

   


  Görüş Bildir