Petrol
94.72
1.45%
Euro
18.2238
-0.76%
Dolar
18.5817
-0.24%
Altın
1.024
-0.07%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.044
-0.60%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  HDP'li başkanlar Diyarbakır'da bayram törenine katılmadı

  HDP'li başkanlar Diyarbakır'da bayram törenine katılmadı

  Diyarbakır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 91. yıl dönümü törenle kutlandı. Törende bir tek HDP'li belediye başkanları yoktu.
  • 29.10.2014 - 13:29

  hdp

  Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki valilik binası önünde düzenlenen törende Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz üstü açık otomobile binip vatandaşların bayramını kutladı.

  BELEDİYE BAŞKANLARI KATILMADI

  Kutlamalara Diyarbakır Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları ise katılmadı.

  Törene ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arık, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Selahaddin Eyyübi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan’ın yanı sıra vali yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları ile askeri ve mülki erkân katıldı.

  "KARDEŞLİK İKLİMİNE ZARAR VERMEK İSTEYENLER.."

  Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesaj okunduktan sonra Diyarbakır Valisi Aksoy bir konuşma yaptı.

  Vali Aksoy, "Son günlerde yaşadığımız olaylar göstermiştir ki gösterilen iyi niyete atılan adımlara karşı önyargıyla yaklaşan ve karanlıktan beslenen kesimler de mevcuttur. Arzu ettikleri yanlış emelleri şehrimize ve bölgemize yaymaya çalışanlara karşı uyanık olmak huzur, barış ve kardeşlik iklimine zarar vermek isteyenlerin oyunlarına gelmemek için azami gayret göstermek zorundayız." diye konuştu.

  Konuşmaların ardından tören geçidi yapıldı.


  Görüş Bildir