Dolar
6.6974
-1.6534%
Euro
7.48
-1.1706%
Altın
1728.13
-0.6627%
Borsa
108097.27
0.7747%
G. Altın
371.131
-2.5729%
Bitcoin
63649.6
-2.7773%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C
  HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü tartakladı

  HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü tartakladı

  HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, patlama sonrası inceleme yapmak üzere geldiği olay yerinde polis ile birbirine girdi.
  • 10.10.2015 - 17:37

  HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü tartakladı

  e

  Ankara Tren Gar'ı önünde meydana gelen patlamada sonrası olay yerine gelen HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile polis arasından tartışma yaşandı. Polis, Önder ile birlikte patlamanın meydana geldiği alana girmek isteyen kalabalığa izin vermek istemedi.

  SIRRI SÜREYYA: "LAN ÇEKİL"

  Bunun üzerine yaşanan gerginlik sonrası HDP'li Önder, önünde bulunan polis müdürünü iterek 'Lan çekil' diye bağırdı. Önder ile birlikte hareket eden kalabalık da polise tepki gösterdi. Sonrasında polis, Sırrı Süreyya Önder ve beraberindekileri alana aldı.

  HDP'li Sırrı Süreyya Önder polis müdürünü tartakladı VİDEO

  POLİS MÜDÜRÜ BAĞIRDI: HER ŞEYİ BEN Mİ YAPACAĞIM

  Olay yerinde inceleme yapan Önder, daha sonra etrafta toplanan kalabalığa sağduyu çağrısı yaparken çevrede bulunan bir vatandaş Önder'e tepki göstererek bağırdı. Sakinleştirilmeye çalışılan kişi çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı. Olaylar esnasından çevik kuvvette görevli bir polis müdürünün de sinirlerine hakim olamayıp çevresindekilere 'Her şeyi ben mi yapacağım' diyerek bağırdığı görüldü.

  ORTALIK KARIŞTI

  Öte yandan olay yerinde vatandaşların ihbarı üzerine polis tarafından alınan iki kişiye vatandaşlar kimlik kontrolü yapılmasını istedi. Polis, kimlik kontrolü yapmayınca sinirlenen bir kişi sivil giyimli kişilere saldırarak tokat attı. Yaşanan kısa gerginlik sonrası polis, kim oldukları bilinmeyen sivil giyimli kişileri olay yerinden uzaklaştırdı.

  1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Ayrıca gerginliklerin yaşandığı sırada polise mukavemette bulunan bir kişide gözaltına alındı. Olay yerinde gözaltına alınan kişinin yapılan üst aramasında kelebek tabir edilen bir bıçak bulundu.

  Görüş Bildir