Euro
11.0702
2.98%
Dolar
9.5016
3.15%
Altın
544.93
3.25%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
602.522
-0.90%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  HDP'li vekil ile Küçükkaya arasında moderatör tartışması

  HDP'li vekil ile Küçükkaya arasında moderatör tartışması

  Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın moderatörlüğünü yapacak olan İsmail Küçükkaya, HDP'li vekilin "Neden kadın yok?" yorumuna, tepki gösterdi.
  • Haber Merkezi
  • 11.06.2019 - 09:42
  • Güncelleme : 11.06.2019 - 09:42

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun gerçekleştireceği canlı yayın programının moderatörlüğünü, İsmail Küçükkaya kazandı.

  Küçükkaya'ya, kimi gazeteciler destek verirken kimi meslektaşları da eleştirdi.

  Öte yandan da FOX TV'de canlı yayınlarına devam eden İsmail Küçükkaya'nın, bu sabah konuğu HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan oldu.

  HDP'li vekil ile Küçükkaya arasında moderatör tartışması VİDEO

  "3 ERKEK..."

  Paylan, Küçükkaya'ya başarılar diledikten sonra, "İki erkek adayla çıkacaksınız yayına, siz de erkek bir gazetecisiniz, 3 erkek konuşacaksınız." eleştirisinde bulundu.

  HDP li vekil ile Küçükkaya arasında moderatör tartışması #1

  "KADIN MESELESİNİ EN ÇOK BEN GÜNDEME GETİRDİM"

  Bu eleştiriler üzerine sinirlenen Küçükkaya, "Kadın meselesini 6 yıldır en fazla gündeme getiren benim. Fakat şu çok yanlış; sen de aynı hataya düşmüşsün, benim çok başarılı kadın gazeteci arkadaşlarım var, benden çok daha başarılılar.

  Fakat bir ortak yayını yalnızca kadın olduğu için işte bir kadın sözü demek bu meseleyi anlamamak demek. Meseleye yanlış bakıyorlar." dedi.

  "BİZİM ÖNERİMİZ; BİR KADIN BİR ERKEK OLURDU"

  Bunun üzerine söz alan Paylan, "Bizde eş başkanlık sistemi var. Bizde bir kadın belediye başkanı vardır, bir de erkek. Bizde bütün kurullarda en az yüzde 50 kadın yer alır. Bizim önerimiz; bir kadın bir erkek gazeteci olması yönünde olurdu. Birlikte ortak görünür olmak da önemli.

  Bizim belediye başkan adayımız olsaydı orada iki eş başkan görecektiniz." dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir