Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.297
-1.10%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Hendek kapatmaya giden polise hain bir tuzak kuruldu

  Şırnak'ta PKK'lıların yola sakladıkaları patlayıcı maddeyi, polis zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı.
  • DHA
  • 17.08.2015 - 12:35
  Hendek kapatmaya giden polise hain bir tuzak kuruldu

  Patlama aracın geçişinde saniyeler sonra gerçekleşmesi nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadı. Yetkililer zırhlı aracın saniye farkıyla geçmesinin büyük bir faciayı önlediğini söyledi.

  Hendek kapatmaya giden polise hain bir tuzak kuruldu #1

  UZAKTAN KUMANDA İLE İNFİLAK ETTİRİLDİ

  İdil'in Turgut Özal Mahallesi girişlerinde iş makineleri ile hendek kazan gruba müdahale etmek için bu sabaha karşı bölgeye zırhlı polis aracı gönderildi. Hendek kazılan bölgeye yaklaşan zırhlı polis aracına daha önceden yola tuzaklanmış patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Patlayıcı zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirildi.

  Hendek kapatmaya giden polise hain bir tuzak kuruldu #2

  DERİN BİR ÇUKUR OLUŞTU

  Aracın geçişinden saniyeler sonra patlayan bomba bölgede bulunan ev ve işyerlerinin hasar görmesine neden oldu. Patlamanın olduğu bölgede derin bir çukur oluşurken, yetkililer bombanın zırhlı aracın geçişinden saniyeler sonra patlamasının büyük bir faciayı önlediğini söyledi.

  Hendek kapatmaya giden polise hain bir tuzak kuruldu #3

  HAVAYA UYARI ATIŞI YAPILDI

  Patlamanın ardından bölgeye giden zırhlı araçlardan havaya uyarı atışı yapıldı. Bölgedeki polis ekipleri havaya ateş ederek bölgeden uzaklaştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir