Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.703
-2.47%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Hendek kazan YDG-H'li grup polise ateş açtı

  Hendek kazan YDG-H'li grup polise ateş açtı

  Diyarbakır'da silahlı ve yüzü maskeli YDG-H'li grup kendilerine müdahalede bulunan polis ekiplerine ateş açtı.
  • İHA
  • 07.08.2015 - 09:18

  Diyarbakır'ın Sur ilçesi Lalabey mahallesinin bulunduğu ara sokaklarda toplanan yüzü maskeli, PKK'nın şehir yapılanması YDG-H üyesi grup ellerine aldıkları kazma, kürek ve beton delici makineyle hendek kazdı.

  Hendek kazan YDG-H li grup polise ateş açtı #1

  BÖLGEYE POLİS SEVK EDİLDİ

  Yaşanan olay üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ara sokaklara giren polis ekiplerine bu kez silahla ateş açan gruba polisin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı.

  Hendek kazan YDG-H'li grup polise ateş açtı VİDEO

  YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

  Yaşanan silahlı çatışmada ölen yada yaralanan olmazken polis ekipleri yüzü maskeli ve silahlı grubun dağılması için sokak aralarına gaz bombası atarak dağıttı. Bir anda elektriklerin kesildiği Sur ilçesindeki ara sokaklarda polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri aldılar.

  Hendek kazan YDG-H li grup polise ateş açtı #2

  ŞAHISLARIN YAKALANMASI İÇİN OPERASYON BAŞLATILDI

  Müdahale sonrası maskeli göstericiler ara sokaklarda izlerini kaybettirirken yaşanan olay anı ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin bekleyişi gecenin ilerleyen saatlerinde de sürerken kaçan şahısların yakalanması için de operasyon başlatıldı.

  "ANASININ ETEĞİNİ GİYİP POLİSE SALDIRAN ŞEREFSİZLER"

  MHP önceki günlerde başlayan 'şerefsiz' polemiğiyle ilgili bir yazılı açıklama yapmış ve "MHP şerefsize şerefsiz der" gibi ifadeler kullanmıştı. MHP'nin açıklamasında etek giyen PKK'lılar için de şu sözler yer almıştı:

  "Selo bilmelisin ki; 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der. Dağdaki teröriste terörist diyemeyenlere şerefli mi diyecektik? Anasının eteğini giyip sokakta polis taşlayanlar kendilerini şerefli mi saymaktadır?"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir