Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
461.000
-6.68%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C
  Hulusi Akar'dan 15 Temmuz mesajı

  Hulusi Akar'dan 15 Temmuz mesajı

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, mesajında darbe girişimde vatan evlatlarının FETÖ'ye geçit vermediğini söyledi.
  • DHA
  • 14.07.2017 - 19:55

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" mesajında mücadele vurgusu yaptı.

  "KARARLILIKLA MÜCADELE "

  Hulusi Akar, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" mesajında, "Peygamber ocağı şanlı ordumuza sızan bu hainlerle ilgili her türlü idari ve adli işlem, 15 Temmuzun hemen ertesinde başlatılmış olup; FETÖ mensubu en son hain de Türk Silahlı Kuvvetlerinden temizleninceye kadar, mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir" dedi.

  VATAN EVLATLARI FETÖ KARŞISINDA KENETLENDİ

  Orgeneral Hulusi Akar mesajında şu ifadeleri kullandı:

  "Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr mensupları, tarihin müstesna sayfalarını, şanlı ve şerefli destanlarıyla dolduran Asil Türk milleti; hiçbir tehdide boyun eğmeden onurlu ve başı dik bir şekilde, birlik ve beraberlik içinde egemen ve bağımsız olarak yaşama ülküsünü, daima rehber edinmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasimize ve onun köklü değerleri ile saygın kurumlarına kasteden; ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerine de sızan FETÖ terör örgütünün hain mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde, şanlı tarihimizde hiç rastlanmayan menfur bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.

  Bu hain darbe girişimine karşı verilen mücadelede asker, polis ve sivil vatan evlatları; Asil Türk milletinin tarihinden ve yüksek değerlerinden aldığı güçle, ulusal menfaatlerimiz etrafında kenetlenerek hainlere geçit vermemiştir.

  15 TEMMUZ'U YENİ BİR DİRİLİŞİN SİMGESİ YAPAN ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ

  Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere 15 Temmuz'u yeni bir dirilişin simgesi yapan şehitlerimiz ve gazilerimiz ile birlikte tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ise minnetle anıyorum.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir