Hüseyin Aygün'den CHP'ye: İsterseniz bırakırım

Hüseyin Aygün'den CHP'ye: İsterseniz bırakırım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine hak verdiğini ve istifa edebileceğini söylediğini belirten Hüseyin Aygün, CHP liderinin bunu kabul etmediğini söyledi.

KILIÇDAROĞLU AYGÜN'Ü UYARDI

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Cumhuriyet'ten Utku Çakırözer'e yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun kendisini kullandığı üslup konusunda uyardığını vurguladı. Serbest bırakılmasından sonra CHP lideri ile birkaç kez telefon görüşmesi yaptığını belirten Aygün, "Kemal Bey ikinci gün aradığında, yaptığım açıklamanın zamanı, mekânı, üslubu ve kullanılan kavramlar konusunda özen göstermem gerektiği ricasını iletti" diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ELEŞTİRİLERİNE HAK VERDİM"

Kılıçdaroğlu'nun uyarılarına kendisinin de hak verdiğini belirten Aygün, "Bilinen nazik üslubu ile konuştu. Bu eleştirilerine de hak verdim. Tüm söylediklerim yüzde yüz doğru, analiz edilip incelenerek seçilmiş ifadeler olmayabilir. O sırada 2 gündür ayrı olduğum aileme, çocuklarıma kavuşmanın verdiği bir duygusallıkla da konuşmuş olabilirim. Bundan sonra daha dikkatli ve serinkanlı kavramlar kullanmamın iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

"İSTEDİĞİNİZ AN SİYASETİ BIRAKABİLİRİM"

Aygün, telefon konuşmasında CHP liderine "Eğer sizi zor durumda bırakıyorsam istediğiniz an siyaseti bırakabilirim. Ne zaman isterseniz Tunceli'ye gider avukatlık mesleğimi yapmaya devam edebilirim" önerisinde de bulunduğunu açıkladı. Aygün, bu teklifinin Kılıçdaroğlu tarafından kabul edilmediğini de sözlerine ekledi. Kendisine yönelik eleştirilerin asıl hedefinin Kılıçdaroğlu olduğunu ileri süren Aygün, "Benim üzerimden onu vurmak istiyorlar. Daha önce Dersim olayında da, cemevleri tartışmasında da aynısı oldu" diye konuştu.

"ONLAR SIRÇA KÖŞKTEN TWEET ATARKEN..."

Partide rahatsızlık iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Aygün, "Parti yönetiminden kimse rahatsız değil. Tepki gösterenler marjinal kesimler. Beni eleştirenlerin omzunda yumurta küfesi yok. Üzerlerinden helikopter uçmuyor, kurşunlar, mayınlar arasında siyaset yapmıyorlar. Onlar sırça köşkten tweet atarken ben PKK baskısına rağmen Tunceli'de halkımı, partimi temsil ediyorum" dedi.

"EMPATİ YAPILSIN İSTEDİM"

Yaptığı açıklamada 'özür dilemesini' gerektirecek bir durum olmadığını belirten Aygün, "Benim tek isteğim barış. Ben 14 yaşındayken bu sorun vardı. Şimdi kızım 16 yaşında bu sorun hâlâ var. Bu savaş 30 yıl daha sürmemeli. Çocuklarımın barış içinde yaşamasını istiyorum. O sözleri biraz empati yapılsın diye söyledim" dedi.

"CHP'DE KRİZ YOK"

Kılıçdaroğlu ile Aygün görüşmesinin gerçekleşmemesi, CHP'de kriz yaşandığı iddialarına neden olurken, Kılıçdaroğlu, "Ben arayıp kendisinden gelmemesini istedim" diye konuştu.

Kamuoyunun Aygün'ün açıklamalarına odaklanmasını anlamakta güçlük çektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "İnsani olarak yaşadıklarını anlatıyor. Terörün geldiği nokta değil de Aygün tartışılıyor. Bazıları partimiz üzerinde oyun oynamaya çalışıyor. CHP içinde sorun yok" açıklamasında bulundu.