Hüseyin Aygün'den ilk açıklama

Hüseyin Aygün'den ilk açıklama

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, yaklaşık 48 saat sonra Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ne bağlı bir köyde serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Aygün, karayoluyla Tunceli'ye geldi.

CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular programına telefonla bağlanan Aygün, kaçırılma olayıyla ilgili ilk kez konuştu. Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Aygün, can güvenliği ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirtti.

İşte Aygün'ün o açıklamaları:

"Başından beri kaygılı değildim. Propaganda amaçlı bir eylem olduğunu biliyordum. Onların deyimiyle bir misafirlikti. Siyasi propagandaya yönük bir eylemdi. Üstü kapalı olarak bağımsız siyaset yaparsam mutlu olacaklarını söylediler.

Dersim milletvekili olarak benden de çatışma ortamına son vermek için daha çok çaba sarf etmemi istediler.

AYGÜN'ÜN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

HÜSEYİN AYGÜN'ÜN İLK GÖRÜNTÜLERİ

HÜSEYİN AYGÜN'DEN BASIN AÇIKLAMASI

"CHP'DEN AYRILIRSAM MUTLU OLACAKLARINI SÖYLEDİLER"

Doğrudan olmasa da CHP'den ayrılırsam mutlu olacaklarını söylediler. Ben de silahların gölgesi altında bir yorum yapamayacağımı, bu kararı sadece özgür irademle alacağımı söyledim.

Akan kanın durması ve Kürt sorunun çözümü için bu eylemi yaptılar. Kamuoyunun dikkatini buraya çekmek istediler. Herhangi bir kötü muamele görmedim.

Dersim dağlarında derelerinde buz gibi sular akan, etrafı ağaçlarla kaplı bir yerde tuttular 2 gün boyunca.

Ben CHP milletvekiliyim ve bu onuru sırtımda taşıyorum. Ama barışı savunmak Türkiye'nin her yerinde bazı çevreler tarafından PKK yandaşlığı ile eş tutuluyor. Bu tutumu doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum.

Can güvenliğime dönük bir kasıt yoktu. Sadece Türk toplumuna bir mesaj göndermek amacıyla yapılan bir eylemdi."