Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
148.523
-2.00%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C
  Hüseyin Çelik'e Öcalan sorusu - Video

  Hüseyin Çelik'e Öcalan sorusu - Video

  Fatih Altaylı açık açık sordu. ÖCALAN'IN SERBEST KALMASI İÇİN ZEMİN Mİ YAPILIYOR..
  • 19.12.2012 - 00:02

  Hüseyin Çelik e Öcalan sorusu - Video #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Öcalan'ın geçmişine dair söyledikleri ve ardından gelen açıklamaların yankıları hala sürüyor.

  NAMAZ KILAN ÖCALAN

  Arınç'ın "Öcalan'ın lisedeki arkadaşları şimdi nerelerde, kendisi ise nerede" türünden açıklaması sonrası, lise döneminden Öcalan'ı tanıyan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Durmuş Yılmaz açıklama yapmıştı. Yılmaz, Öcalan'ın lisede 5 vakit namaz kılan biri olduğunu anlatmıştı.

  "ÖCALAN'IN YOLU MU AÇILIYOR?"

  Habertürk ekranlarında AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik'i ağırlayan Fatih Altaylı, kendisine gelen mesajlardan yola çıkarak belli kesimlerde oluşan algıyı direkt olarak sordu: Öcalan'ın serbest kalmasının yolu mu açılıyor?

  Bu konudaki algıyı giderebilmek için kesin bir dille konuşan Hüseyin Çelik, "AK Parti sözcüsü olarak konuşuyorum, hiçbir zaman böyle bir gündemimiz olmadı" dedi.

  HÜSEYİN ÇELİK'TEN ÖCALAN AÇIKLAMASI

  Hüseyin Çelik e Öcalan sorusu - Video #2

  İşte Hüseyin Çelik'in açıklamaları;

  "Abdullah Öcalan, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olmuş bir hükümlüdür. Bir tutuklu değildir. Türkiye'nin dışında AİHM kararı gibi uluslararası hukuk da bu konuda son sözü söylemiştir. Dolayısıyla birilerinin, hele hele AK Parti'nin Öcalan'a af getirmek gibi, onun serbest kalmasını sağlamak gibi bir gündemi asla yoktur. Ben parti sözcüsü sıfatıyla bunu çok net olarak söyleyebilirim"

  Hüseyin Çelik e Öcalan sorusu - Video #3

  Hüseyin Çelik e Öcalan sorusu - Video #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir