Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.774
1.21%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Hüseyin Üzmez hayatını kaybetti

  Hüseyin Üzmez hayatını kaybetti

  14 yaşında bir kız çocuğunu taciz etmek suçundan hapis cezası alan yazar Hüseyin Üzmez, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti. Üzmez, hayatını kaybetti.
  • 14.10.2014 - 13:34

  Hüseyin Üzmez hayatını kaybetti #1

  Bir dönem Akit (Vakit) gazetesinde de köşe yazarlığı yapan 83 yaşındaki Hüseyin Üzmez, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ölümü ile ilgili açıklama avukatı Emir Ali Kav'dan geldi. Kav, müvekkilinin ölümünün şüpheli olmadığını ifade ederek, “Müvekkilimin zaten kalp rahatsızlığı vardı. Oğlu cenaze işlemleri ile ilgileniyor. Bugün defin işlemleri yetiştirilmeye çalışılacak” dedi. Üzmez'in ismi son olarak bir taciz skandalına karışmıştı.

  TACİZDEN 13 YIL CEZA ALDI

  Hüseyin Üzmez, Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde 2008 yılı Nisan ayında meydana gelen olayda 14 yaşındaki kız çocuğu B.Ç.'ye cinsel tacizde bulunmak suçundan 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezası Yargıtay'ca onanan Üzmez’e 'alıkoymak’ suçundan da 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

  HÜSEYİN ÜZMEZ KİMDİR?

  PSİKOLOJİK SORUNLARI NEDENİYLE HASTANEYE SEVK EDİLDİ

  Bu cezayla ilgili dosyası Yargıtay’da bulunan Hüseyin Üzmez, cezasını çektiği Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nden, psikolojik sorunları nedeniyle ikinci kez Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi edilmek üzere İstanbul Metris Cezaevi’ne nakledilmişti.

  İYİLEŞİNCE CEZAEVİNE GİRECEKTİ

  Prostat rahatsızlığı da bulunan Hüseyin Üzmez, nakledildiği Metris Cezaevi’nden, bu heyet raporu da dikkate alınarak, cumhuriyet savcısı tarafından hastalıkları iyileşinceye kadar ’5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’ kapsamında tahliye edildi. Hüseyin Üzmez, sağlığına kavuşunca, kalan 4 yıl 7 ay 4 günlük cezasını çekmek üzere yeniden cezaevine girecekti.

  TACİZ ETTİĞİ KIZ ÇOCUĞU EVLENDİ

  Bu arada olayın ardından Bursa’da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan ve daha sonra ailesine teslim edilen B.Ç.’nin, bir süre önce Ankara’da evlendiği öğrenildi. Mağdur B.Ç.'nin hapis cezasına çarptırılan annesi Livaze Ç. de 2 yıl önce (40) cezaevinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

  ÖĞRENCİLİK YILLARI DA VUKUATLI GEÇTİ

  Hüseyin Üzmez, 1952 yılında bir lise öğrencisiyken, Malatya'yı ziyaret etmekte olan yazar Ahmet Emin Yalman'ı ateş ederek ağır yaralamıştı. Suikastten sonra teslim olmuş ve 20 yıl hapse mahkûm edilmişti. Üzmez'in bu mahkumiyeti 10 yıl sürdü.

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir