Euro
15.4842
-0.33%
Dolar
13.7146
-0.03%
Altın
784.83
-0.22%
Borsa
1.918
0.42%
Bitcoin
707.327
-3.11%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C

  Huzurevlerinde yaşlılar anlık takip edilecek

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, virüs nedeniyle huzurevleri için "Takip İzleme Birimleri" oluşturduklarını açıkladı.
  • AA
  • 28.03.2020 - 11:42
  • Güncelleme : 28.03.2020 - 11:42
  Huzurevlerinde yaşlılar anlık takip edilecek

  Koronavirüs vakalarının Türkiye'de görülmesi sonucu yetkililer önlemler almaya devam ediyor.

  Bu kapsamda huzurevlerinde kalan vatandaşlar için de tedbirler alındı.

  TAKİP İZLEME BİRİMLERİ

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs nedeniyle huzurevlerini yakından takip etmek üzere ülke genelinde "Takip İzleme Birimleri" oluşturduklarını açıkladı.

  Bakan Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüsle mücadelede oluşturulan yeni birimler ve huzurevlerinde alınan ilave önlemleri belirtirken, yaşlı vatandaşların en fazla risk taşıyan grupta yer aldığını vurguladı.

  Huzurevlerinde yaşlılar anlık takip edilecek #1

  HAZIRLIKLAR TAMAM

  Virüsün bulaşma yolları ve buna karşı yapılması gerekenlere dair hazırladıkları bilgilendirme rehberini de tüm huzurevlerine ulaştırdıklarını belirten Selçuk,"Gerek görülmesi halinde, kuruluşlarımızda oluşturulacak 'Sosyal İzolasyon Odaları', 'Sosyal İzolasyon Katı' ve burada çalışacak sabit personelin belirlenmesi için hazırlıklarımızı tamamladık." dedi.

  Bakan Selçuk, huzurevlerinde alınan tedbirleri ve yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek henüz yaşlı kabulü yapılmayan ve yeni açılacak huzurevlerinin tanımlara uygun "Sosyal İzolasyon Kuruluşu" olarak dizayn edilmesi ve gerektiğinde devreye alınması için de çalışmalarını tamamladıklarını vurguladı.

  STOKLARIN TAKİBİ VE KONTRÖLÜ YAPILIYOR

  Bakan Selçuk, tüm kuruluşlarda ihtiyaç duyulacak oksijen sistemleri ile mobil oksijen tüpleri ve diğer oksijen aparatlarının temininin sağlandığını, İl Müdürlükleri Takip İzleme Birimleri tarafından mevcut stokların takibi ve kontrolünün yapılması için de ayrıca talimat verdiklerini aktardı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir