Euro
15.0131
3.76%
Dolar
13.2502
3.39%
Altın
757.4
3.05%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
759.196
2.33%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  İBB önünde pembe metrobüs eylemi

  İBB önünde toplanan SP İstanbul Kadın Kolları üyesi bir grup kadın, sadece kadınların kullanacağı Pembe Metrobüs uygulamasına geçilmesini istedi.
  • 17.09.2014 - 13:14
  İBB önünde pembe metrobüs eylemi

  Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları üyesi yaklaşık 50 kadın, Büyükşehir Belediyesi'nin sadece kadınların kullanacağı 'Pembe Metrobüs' uygulamasına geçmesi için eylem yaptı. Büyükşehir Belediyesi önünde saat 11.00 sıralarında toplanan kadınlar, 'Pembe metrobüs bir lüks değil ihtiyaçtır', 'Kadınlara özel ulaşım istiyoruz', pankartı açtı. Kadınlar, 'Tacize karşı kadınlara pembe metrobüs', 'Ayrıcalıklıyım çünkü anneyim', Pembe metrobüs istiyoruz', yazılı dövizler taşıdı.

  İBB önünde pembe metrobüs eylemi #1

  “PEMBE METROBÜS LÜKS DEĞİL, İHTİYAÇTIR"

  Eylemde konuşma yapan Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, "Pembe metrobüs proje teklifimiz yetkili makamların ilgisizliğine rağmen bizim daima gündemimizde olacaktır. Pembe metrobüs bu devasa şehirde yaşayan hanımlar için bir lüks veya lütuf değil, görmezden gelinemeyecek kadar mühim ve acil bir ihtiyaçtır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu talebi karşılayabilecek imkanı ve her türlü alt yapısı mevcuttur. İBB'nin bu talebin karşılanması için bir an önce harekete geçmesini diliyoruz" dedi.

  “60 BİN İMZA TOPLADIK"

  Nagehan Asıltürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı işaret ederek, “Bizim kendisine teslim ettiğimiz 60 bin tane İstanbullunun imzası vardır. Bugün yine burada kendisine çağrıda bulunuyoruz. Bu proje, bu milletin huzuru ve rahatı içindir" şeklinde konuştu. Kadınlar basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir